katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 25. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 15. června v 18.00 mši svatou za posluchače přátele Proglasu z rozhlasové kaple Ducha Svatého v Proglasu, ve čtvrtek 17. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 18. června mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 20. června v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Vybrala si herectví a je mu věrná celý život. Několik desetiletí je Taťjana Medvecká v angažmá v Národním divadle v Praze. Za sebou má celou řadu výrazných rolí a její hlas je důvěrně známý i milovníkům mluveného slova. Dvojnásobná držitelka divadelní ceny Thálie Taťjana Medvecká přijala pozvání do pořadu Dopoledne s Proglasem v pondělí 14. června od 9.00.

Pátrání v rodinné historii a hledání předků je čím dál populárnější. Zajímá nás, kdo byl součástí našeho rodu, čím se kdo zabýval a jaký vedl život. Hledali jste historii svých předků? Našli jste inspiraci do svého života? Čím vás to obohatilo? V pondělí 14. června se od 22.30 můžete zapojit do Noční linky na téma Naši předkové. Na vaše telefonáty a SMS se těší moderátorka Jitka Ingrová.

I v červnu se s Barvínkem vypravíme do terénu. Tentokrát se Verča a Gabča vydají na ryby s rybářem a cestovatelem Milanem Rozsypalem. Barvínek poslouchejte v úterý 15. června od 16.00.

Poslední červnový víkend se po 74 let každoročně ve Strážnici konal mezinárodní folklorní festival. V loňském roce proběhla online verze kvůli celosvětové pandemii a letos bude verze festivalu podobná. Budou soubory po tak velké nucené pauze schopné pódiového vystoupení? Jaké programy tedy festival nabídne? Odpoví Folklorní okénko ve středu 16. června v 16.55.

Dlouholetí pracovníci Proglasu Radek a Helena Habáňovi si prošli náročným rokem. Jak rakovina známého moderátora Proglasu změnila jeho život? A bylo pro Helenu náročnější být v roli pacienta nebo pečujícího? S tímto vážným onemocněním se totiž před lety potkala i ona. A co je oba rakovina naučila? S manželi Habaňovými si o strastech i radostech onemocnění povídala Alžběta Havlová. Pořad Na dřeň poslouchejte ve čtvrtek 17. června v 16.00.

Hostem Martina Weisbauera ve studiu Hradec Králové bude astronom Karel Bejček, člověk všestranných zájmů, muž mnoha profesí, nezdolný optimista i teolog a věřící člověk. Budou si povídat o spojení vědy a víry, především na královéhradecké hvězdárně, o práci i koníčcích, o kosmonautice i o jeho přátelství s mnoha zajímavými osobnostmi. Poslouchejte Dopoledne s Proglasem v pátek 18. června od 9.00.

Pomáhala v řadě Afrických zemí – právě teď zakotvila u Čadského jezera. Veterinářka a humanitární pracovnice Kateřina Albrechtová, povypráví Haně Scharffové třeba o tom, jak se žije a pracuje v 50° horku, co vše je třeba podniknout, když řídí očkování místních stád nebo proč si místní lidé potrpí na superpotraviny. Nenechte si ujít pořad Za 5 pět v sobotu 19. června od 16.55.

Historik Volodymyr Vjatrovyč vypráví v publikaci Ukrajinské 20. století – Zatajované dějiny o minulosti Ukrajiny mezi lety 1918 a 1991. Přináší neobyčejné peripetie obyčejných lidí, vůdců ilegality a politických vězňů, jejich rodin, výzvy, kterým čelili vojáci a partyzáni, vypráví o fantastických obviněních nejnižších vyšetřovatelů proti největším spisovatelům své doby. Autor zpřístupňuje kdysi tajné a donedávna zatajované příběhy, jež přístupnou, čtivou a názornou formou odhalují zatajované a překrucované stránky dějin Ukrajiny. Více se o knize dozvíte v neděli 20. června od 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest