katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 26. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 22. června v 18.00 mši svatou za oběti zneužívání z rozhlasové kaple Ducha Svatého v Proglasu, ve čtvrtek 24. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 25. června mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 27. června v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Národní park Šumava je jedním z klenotů České republiky. Za 30 let ušel opravdu velmi dlouhou cestu. Byly to tři dekády plné zvratů, konfliktů, bojů, ale také radostí, úžasných objevů, šťastných návratů, vítezství přírody. Na výlet vás vezme redaktorka Ráchel Veselá se svým hostem tiskovým mluvčí NP Šumava Janem Dvořákem v pondělí 21. června od 20.15.

Mezinárodní olympijský den, který připadá na 23. června, si v Barvínku připomeneme spolu s pětibojařem Davidem Svobodou. O jeho životní cestě, účasti na letních olympijských hrách, ale také o lásce ke sportu si budeme povídat v úterý 22. června v 16.00.

Na nový portál Učitel21, věnovaný pedagogickým tématům se zaměří pořad olomouckého studia. Komunitní a vzdělávací prostor pro všechny, kterým záleží na žácích, škole a učitelství nám přiblíží Petra Šobáňová, proděkanka Pedagogické fakulty Univerzity Palackého, v úterý 22. června ve 20 hodin 15 minut.

Operace Barium, od které uplynulo letos 77 let, byl krycí název pro paradesantní výsadek vyslaný během II. světové války z Anglie na území Protektorátu Čechy a Morava. Byla to akce, která probíhala výhradně na území Východních Čech. Zahájena byla výsadkem 4. dubna 1944 poblíž Vysoké nad Labem u Hradce Králové. V létě téhož roku zachytilo stopy operace gestapo. Více nám o dramatu i výsledcích této odvážné operace poví v pořadu studia Hradec Králové pan Libor Pařízek. Poslouchejte ve čtvrtek 24. června ve 20 hodin 15 minut.

Letní hudební sezóna v našem hlavním městě se už delší čas neobejde bez Letních slavností staré hudby – festivalu, jehož 22. ročník se ponese ve znamení aristokracie a urozenosti. Co přesně to znamená a na jaké koncerty se můžeme od 20. července do 5. srpna těšit, to nám prozradí ředitelka festivalu Josefina Knoblochová v pátek 25. června od 16.55.

Konec června patří už tradičně Mezinárodnímu folklornímu festivalu ve Strážnici. Kvůli epidemii se festival letos nekoná, ale my se do města a okolí můžeme podívat ve čtvrtek 25. června v 16.55 s dechovými orchestry, které tady působí nebo muzikami, které město opěvují.
Proglas se o víkendu 26. a 27. června zapojí také projektem Proglasová Strážnice. Těšit se tak můžete na záznam pořadu Cimbal hraje prim, který byl na festivalu ve Strážnici uveden v roce 2018. Sešli se v něm mladí cimbalisté a společně představili rozmanité barvy tohoto nástroje. Poslouchejte 26. června od 10.00.
V neděli 27. června Proglas uvede od 10.00 záznam pořadu Magdaleny Múčkové Desatero. Desatero tvoří už tisíce let základní pravidla člověčenství. Dvě kamenné desky, které Bůh na hoře Sinaj předal Mojžíšovi. První deska obsahuje přikázání o vztahu člověka k Bohu, druhá mluví o vztahu k ostatním lidem. Už Mojžíš ty desky v hněvu rozbil, Hospodin je ale zase obnovil. Tato událost se v dějinách lidstva stále opakuje. Pro generaci našich rodičů, nás i našich dětí jsou tato pravidla zastaralá, nemoderní, obtěžující. I my se zas a znovu pokoušíme Boží Desatero rozbít; Stvořitel nám je ale zas a znovu v podobě svědomí vrývá do našich srdcí. Může oněch čtyřicet sedm slov oslovit i dnešního člověka?  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest