katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 27. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 29. června mimořádně v 17.30 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, ve čtvrtek 1. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 2. července mši svatou od 18.00 z farnosti Bohdalice-Pavlovice (U Lipky), v neděli 4. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Profesorka Olga Lomová představí zemi, která budí neutuchající pozornost. S přední českou sinoložkou bude Marcela Kopecká hovořit o dnešní Číně, o problémech a úspěších nejlidnatější země světa. Zeptá se na to, jak žijí obyčejní Číňané a co je trápí. Jakou pozici Čína zastává v mezinárodním dění? Máme důvod k obavám ze země, kterou v chodu udržuje autoritářský režim? Dozvíte se v pondělí 28.června od 9.00.

Jako každý rok i o prázdninách dojde k úpravě programu Proglasu. Každou středu od 16.00 se můžete těšit na hudební deník Jak se vám líbí – místo pohádkového seriálu Než zazvoní zvonec, který se vrátí opět na podzim. V neděli od 18.00 budou znít křesťanské písně, k Modlitbě rodin se budete moci připojit od září. Volno si bere také pořad Noční linka. Nedělní soutěž Proglaso bude v prázdninové formě bez dlouhodobé soutěže. Kompletní program změn najdete zde.

Léto a prázdniny, čas na odpočinek a cestování, čas pro rodinu, zážitky a dobrodružství. Letošní červenec a srpen mnozí z nás zůstanou doma a případné cesty do zahraničí odloží na vhodnější čas. A pomyslné „doma“ bude také objevovat pořad Dopoledne s Proglasem. O letních prázdninách se náš vysílací tým vydá do terénu. Vždy od pondělí do čtvrtka nás můžete v červenci a v srpnu poslouchat premiérově z míst, kam zavítáme s naší rozhlasovou technikou. Budeme vysílat z muzeí, skanzenů, zavítáme do klášterů a institucí, které jsou součástí naší historie. V čase od deváté dopolední nás čekají hosté na zajímavých místech. Úterky budou patřit P. Janu Krbcovi, který se vydá na rozhlasovou pouť po českých a moravských klášterech. Páteční dopoledne věnujeme reprízám rozhovorů s osobnostmi, které vás v uplynulých měsících zaujaly. V nejbližších dnech se s mikrofonem vydáme i na Karlštejn, čekají nás v Národním muzeu, ve skanzenu v Přerově nad Labem nebo v záchranné stanici pro zvířata.
Zapojit se můžete do letní soutěže, každý čtvrtek vás čeká jedna soutěžní otázka týkající se míst, které jsme navštívili. Soutěžíme o kontemplativní víkend na pražské Fortně. Jak se můžete zapojit? Každý čtvrtek bude vyhlášena soutěžní otázka. Správnou odpověď nám zašlete na soutez@proglas.cz. Otázky budou postupně k dispozici i na webu Proglasu. Začít soutěžit můžete kdykoliv. Všechny Dopoledne s Proglasem si můžete poslechnout také z audioarchivu Proglasu. Můžete tak pátrat po správných odpovědích i později. Abyste byli zařazeni do slosování, musíte zaslat odpovědi na všechny soutěžní otázky nejpozději do pondělí 30. srpna 12.00. Vítěze čeká kontemplativní víkend v klášteře bosých karmelitánů na Hradčanech v Praze.

Mezinárodní festival soudobé hudby s duchovním zaměřením FORFEST má za sebou více než 30 ročníků konaných zejména v Kroměříži, s jednotlivými koncerty v Olomouci, Hodoníně a dalších městech. Vzhledem k pandemické situaci se letos přehlídka neuskuteční, proto na Proglasu během všech červencových pátků ve 12.05 uslyšíte Hudební siestu s programem z děl skladatelů duchovní hudby 20. a 21. století. Skladby vybrala a komentáře k nim připravila a načetla muzikoložka Zdenka Vaculovičová.

Rodina jako hlavní záchranná síť. Chutě dětství nebo souboj církve s mafií. Témata pro italského novináře Andrease Pieralliho. Další pořad Za 5 pět s Hanou Scharffovou poslouchejte v sobotu 3. července od 16.55 nebo v podcastových aplikacích.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest