katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 29. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 13. července v 18.00 mši svatou za posluchače Proglasu z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 15. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 16. července mši svatou od 18.00, v neděli 18. července v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Dále pokračuje letní putování s pořadem Dopoledne s Proglasem. V pondělí 12. července od 9.00 se redaktorka Marcela Kopecká vypraví do skanzenu v Přerově nad Labem. S ředitelem Polabského muzea Janem Vinduškou nabídneme pohled do bohatých národopisných sbírek areálu, který se prvním návštěvníkům otevřel v roce 1967. V úterý 13. července nás P. Jan Krbec vezme do břevnovského kláštera, jeho hostem bude P. Petr Prokop Siostrzonek.
Na historickou projížďku městskou hromadnou dopravou se můžete vydat ve středu 14. července. V tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích odkud budeme vysílat, se nachází jedinečná sbírka 50 historických vozidel, které přepravovaly pasažéry po hlavním městě. Našich hostů se budeme ptát i na letošní výročí 130 let od zahájení provozu první elektrické tramvaje nejen v Praze, ale i v Čechách.
Město Hořice v Podkrkonoší je již od 19. století předním českým střediskem výtvarné kultury, především s akcentem na sochařství. Sídlí zde i sochařská a kamenická škola. A právě letos je tomu 55 let, kdy zde vznikla jedinečná aktivita - Hořické sochařské symposium. O něm si budeme povídat ve čtvrtek 15. července od 9.00 přímo na místě s jeho organizátory. Zároveň se stále můžete zapojit do velké letní soutěže o kontemplativní víkend v pražské Fortně. Podrobnosti najdete na www.proglas.cz.

Zažít divadlo jinak, setkat se s tvůrci inscenací, poznat divadelní zákulisí a sdílet zážitky s ostatními –to je výčet jen některých cílů, které chce naplnit Klub mladého diváka s názvem Arter Olomouc. Má divadlo co nabídnout mladým lidem? A jaká je Olomoucká divadelní scéna? To prozradí zakladatelé Klubu mladého diváka v úterý 13. července ve 20.15.

Co se stane, když se spojí dětští muzikanti s dospělými profesionály? Vznikne čtyřdílný cyklus ve stylu 'cross over' Jaroslava Šimíčka na texty Dany Šimíčkové – čtyři písně rozličných rytmů propojené čtyřmi příběhy na pozadí jednotlivých ročních období. O projektu Písničky na celý rok si s manželi Šimíčkovými povídaly Verča a Gabča v úterý 13. července od 16.00. Pro děti je také připravena letní fotosoutěž. Vezměte svého oblíbeného plyšového kamaráda na výlet nebo dovolenou – vyfoťte jej a s krátkým komentářem pošlete na junior@proglas.cz. Podrobná pravidla soutěže najdete na junior.proglas.cz

Ve Starém Pelhřimově se nachází Malé muzeum Bible. V roce 2016 jej založil pastor nezávislého sboru Křesťané Pelhřimov Vladislav Donát. Ve třech místnostech se mu podařilo nashromáždit přes 600 starých ale i velmi neobvyklých výtisků Písma svatého. Kromě Bible kralické si tak lidé mohou prohlédnout například Lego Bibli nebo nejmenší vydání Písma svatého na světě. Na to, jak obtížné je takové exponáty sehnat a proč vlastně Malé muzeum Bible vzniklo, se v pořadu z brněnského studia Proglasu bude Vladislava Donáta ptát redaktorka Jana Kuklová. Poslouchejte ve středu 14. července od 20.15.

Víc než 1000 km za třicet dní. Řeklo by se sportovní výkon, ale on byl hlavně duchovní. O pouti faráře a řeholníka Timoteje Maria Pavla Váchy O. Praem. ze Strahova do Medjugorje a o lidském putování obecně bude pořad Za 5 pět v sobotu 17. července. Těší se na vás Hana Scharffová.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest