katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 30. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 20. července v 18.00 mši svatou za posluchače Proglasu z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 22. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 23. července mimořádně poutní mši svatou od 15.30 z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích, v neděli 25. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V pondělí 19. července se můžete vypravit do Knihovny Václava Havla v Praze. Na návštěvu instituce, která šíří odkaz spisovatele, dramatika, politika a prezidenta, vás zve Marcela Kopecká v dalším letním vydání pořadu Dopoledne s Proglasem. Jakou historii má za sebou Knihovna Václava Havla a čím oslovuje veřejnost dnes? Do Ostrovní ulice v Praze, kde sídlí, zavítáme od 9.00.
V úterý 20. nás redaktor Jan Krbec vezme za řádem Křižovníků.
Marcela Kopecká ve středu 21. navštíví Poštovní muzeum v Praze. To bylo založeno krátce po vzniku tehdejšího Československa, v prosinci v roce 1918. Dnes najdete jeho expozici také ve Vyšším Brodě v areálu cisterciáckého kláštera. O historii pošty a o tom, jak si lidé dříve předávali zprávy, budeme mluvit s našimi hosty v prázdninovém vydání pořadu Dopoledne s Proglasem. Představíme i výstavy, aktuálně probíhající v Poštovním muzeu a zmíníme také projekty, které má muzeum před sebou.
O den později bude Kateřina Rózsová vysílat z Národního zemědělského muzea. Začátek je vždy v 9.00.
Zároveň se stále můžete připojit k soutěži o kontemplativní víkend v pražské Fortně. Podrobnosti jsou k dispozici na webu Proglasu.

V Barvínku se v úterý 20. července vydáme s naší kolegyní, redaktorkou Bětkou Havlovou na pouť do portugalského Santiaga de Compostela. Proč se na ni vydala? Co jí dala? A proč stojí za to vydávat se na poutě? Barvínek o putování po Svatojakubské cestě poslouchejte od 16.00.

Barokní kostel Panny Marie Sněžné dal v Rudě postavit v roce 1756-1758 uničovský rychtář Jiří Greschenberger na poděkování za záchranu svého života při nebezpečném pádu do rokle v tamním lese. Tentýž donátor vybudoval v roce 1760 barokní křížovou cestu výjimečné výtvarné úrovně a zcela ojedinělého kompozičního pojetí. Jednotlivá zastavení začínají u kostela a pokračují na kopec Křížový vrch. Redaktor Antonín Žolnerčík Rudu navštívil spolu s pracovníkem rýmařovského městského muzea Michalem Vyhlídalem. Jejich rozhovor uslyšíte ve středu 21. července od 20.15.

V pátek 23. července od 15.30 vám jako každý rok nabídne Proglas přímý přenos poutní mše svaté z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích. Tato bohoslužba je vyvrcholením pěší pouti k Božímu milosrdenství. Před přenosem od 15.10 se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Interpretační workshop se špičkovými tuzemskými i zahraničními instrumentalisty a vokalisty na pozicích lektorů se stal v Holešově stálicí letních prázdnin. Letošní ročník Letní školy barokní hudby se zaměří na nastudování Telemannova oratoria Den posledního soudu. Rozhovor se sbormistryní Terezou Válkovou a dirigentem Romanem Válkem mimo jiné nabídne závěrečné koncerty pro širokou veřejnost. Setkáme se s nimi v pátek 23. července v 16.55 v pořadu Oktáva. Moderuje Radka Rozkovcová.

Útlá knížka Číst Bibli jako Ježíš od známého amerického františkána Richarda Rohra (*1943) je úvodem do umění duchovní četby a výkladu Bible. Je však zároveň polemikou s tím, jak se Bible často čte a vykládá: s důrazem na literu a na předpisy zákona. Tento titul představí Knihovnička v neděli 25. července od 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest