katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 31. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 27. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 29. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 30. července mši svatou v 18.00 z farnosti Bohdalice-Pavlovice, v neděli 1. srpna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

P. Jan Krbec navštíví v úterý 27. července ženský trapistický klášter Naší Paní nad Vltavou v Poličanech. Založení kláštera bylo započato v roce 2007 na popud kardinála Vlka. Před devíti lety byl vysvěcen kostel tohoto kláštera a před třemi lety byl klášter povýšen na opatství. Pozvání k rozhovoru přijala sestra Marie Michaela. Poslouchejte Dopoledne s Proglasem od 9.00. Stále se můžete zapojit do velké letní soutěže o kontemplativní víkend na pražské Fortně, podrobnosti najdete na www.proglas.cz.

Lidová písnička je stále živý organismus, žijící především v komunitě folklorního hnutí. Ve středu 28. července od 16.55 Magdaléna Múčková představí interprety, kteří pomohli zpopularizovat lidovou píseň širokému nefolklornímu okruhu posluchačů. V. Redl, P. Novák, Z. Homolová, J. Hutka, K. Gott, sourozenci Ulrychovi a samozřejmě folklorní muziky se svými sólisty.

Na podzim se veřejnosti v Brně otevře nově zrekonstruovaný Palác šlechtičen. Kromě nových expozic Moravského zemského muzea si v něm lidé budou moci prohlédnout i zrestaurovaný interiér kaple Očišťování Panny Marie. O historii Paláce šlechtičen, ale i o jeho budoucnosti bude redaktorka Jana Kuklová hovořit s vedoucí Etnografického ústavu Moravského zemského muzea Hanou Dvořákovou. Podíváme se ale také do kaple Očišťování Panny Marie přímo mezi restaurátory. Ti nám přiblíží, v čem jejich práce spočívá a na co je důležité si dát při restaurování památek pozor. První část pořadu brněnského studia uslyšíte ve středu 28. července od 20.15. Při té příležitosti rekonstrukce kaple se restaurátoři zaměřili i na hlavní oltářní sochu Černou madonu. Při jejím průzkumu zjistili, že socha z konce 17. století v sobě ukrývá torzo mnohem starší madony. Jaká cesta k tomuto objevu vedla a jaký je příběh této Černé madony? To jsou otázky, na které se bude ptát ve čtvrtek 29. července od 20.15 Jana Kuklová vedoucího restaurátorských prací Martina Číhalíka ze společnosti Pastiglia.

Co mám vlastně v životě dělat? Tuto otázku si často pokládají jak mladí, tak životem zkušení lidé. Dobře si zvolit školu a povolání, životního partnera, místo k životu… O tom, jak se naučit dobře rozhodovat a taky jak porozumět, co je vlastně pro mě v životě nejlepší, si budou povídat redaktoři pořadu Na dřeň v premiérovém dílu ve čtvrtek 29. července od 16.00.

Otevřený rozhovor básníka Milana Ohniska s moderátorkou Danielou Drtinovou – a také s jednadvaceti „nejbližšími a blízkými“. Kolegové z DVTV a České televize Danielu hodnotí jako bytost urputnou, průvodce jejím biřmováním mluví o lidskosti a pokoře, kamarádky vyzdvihují její smysl pro „nejapný humor“, Libuše Šafránková odkrývá, jak osudově se propojily jejich duchovní cesty, a dcera Natalie líčí, kdo doma pere a kdo nepeče… Knihu s názvem Jako bych žila dva životy představí Hana Svanovská v Knihovničce Proglasu v neděli 1. srpna od 13.30.

Další z řady manželů, které si P. Jan Krbec pozval k mikrofonu, jsou Jiří a Eva Šplíchalovi. Co se stane, když se do sebe zamiluje bohoslovec a dívka směřující do zasvěceného života? Jak se poznali? Jakou roli hraje v jejich životě víra? Čím je pro ně manželství a rodina? Je podle nich manželství a rodina v ohrožení, jak se o tom všude mluví? První část rozhovoru z cyklu Křesťan a svět uslyšíte v pátek 30. července od 16.00, druhou v neděli 1. srpna od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest