katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 32. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 3. srpna v 18.00 mši svatou za zemřelé posluchače přátele z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 5. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 6. srpna mši svatou v 18.00 z farnosti Bohdalice-Pavlovice, v neděli 8. srpna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a pořad Dopoledne s Proglasem vám stejně jako v minulém měsíci nabídne setkávání se zajímavými osobnostmi a místy naší krásné země. S mobilním rozhlasovým studiem zavítá v pondělí 2. srpna od 9.00 do historické budovy Národního muzea na Václavském náměstí v Praze. K mikrofonu usedne Michal Lukeš, generální ředitel Národního muzea. V úterý 3. srpna se tým pořadu Dopoledne s Proglasem vypraví do kláštera Kongregace Milosrdných sester svatého Karla Boromejského v Praze, kde vám představí nejen samotné boromejky, ale i nemocnici, kterou v Praze provozují. V úterý 3. srpna od 9.00 bude řeč o jejich práci pro nemocné, chudé a lidi na okraji společnosti. Návštěva Slovenské ambasády nás čeká ve středu 4. srpna od 9.00. Marcela Kopecká si k mikrofonu pozve velvyslance Rastislava Káčera. Plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub bude hostem čtvrtečního Dopoledne s Proglasem. Stále se můžete zapojit do velké letní soutěže o kontemplativní pobyt pro dva na Fortně na pražských Hradčanech.

Co se skrývá pod názvem Artcamp: Vyrob si sám? To jsme se dozvěděli od lektorek Romany a Magdalény z Moravské galerie v Brně, které vedou letní týdenní prázdninový DYI artcamp se zázemím ve vile Dušana Jurkoviče v Brně-Žabovřeskách. Jak náročné je vyrobit si věci, které člověk používá každý den? To se dozvíte v reportáži Verči a Štěpánky 3. srpna od 16.00.

Legendární straňanská zpěvačka Vlasta Grycová, nenapodobitelná interpretka zejména balad a milostných písní svého regionu, zemřela v pondělí 20. července 2021 ve věku 78 let. Folklorní okénko ve středu 4. srpna přinese vzpomínku na tuto osobnost i pestrou paletu jejích nahrávek. Od 16.55 se na vás těší Kateřina Kovaříková.

Kaple Navštívení Panny Marie je nazývána perlou severomoravského baroka a vznikla na místě starší církevní stavby v letech 1710-1715 v sousedství staré poustevny. Svatyni zachránil před osudem jiných církevních staveb na Rýmařovsku místní farář František Vaňák, posléze arcibiskup olomoucký a metropolita moravský. Na návštěvu kaple se můžete vypravit ve středu 4. srpna od 20.15 spolu s pracovníky městského muzea – Michalem Vyhlídalem a Tomášem Lašákem.

Osmé povídání seriálu Pohledy do dějin hudby nás zavede za klasicistní hudbou. Začneme na počátku 18. století. Tedy v době raného klasicismu, kterému vévodí takzvaný galantní sloh. Navštívíme Itálii, Německo, Rakousko a Holandsko, ale se skladateli, o kterých bude řeč a jejichž hudbu si poslechneme, projdeme i další země, včetně Čech. Poslouchejte v pátek 6. srpna od 16.55.

V době, kdy se celý svět potýká s epidemií Covid-19, je papež František stálým vzorem nejen pro věřící, ale i pro všechny, kteří touto nemocí trpí nebo s ní bojují na různých frontách. V rozhovoru s Domenicem Agassem nás papež vyzývá, abychom i v době velkého utrpení pro celý svět nacházeli ve svém životě smysl a milost. Vybízí nás k boji proti viru lhostejnosti a sobectví, a především k houževnatému pěstování naděje, která dává sílu čelit překážkám, chrání nás před sklíčeností a zoufalstvím. Mít a předávat naději znamená umět se svěřit Bohu v každé životní situaci. Do knihy Bůh a svět, který přijde nahlédneme spolu s Hanou Svanovskou v neděli 8. srpna ve 13.30 v Knihovničce.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest