katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 33. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 10. srpna v 18.00 mši svatou za nemocné posluchače přátele z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 12. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 13. srpna mši svatou v 18.00 z farnosti Bohdalice-Pavlovice, v neděli 15. srpna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Redaktoři pořadu Dopoledne s Proglasem pokračují v putování po zajímavých místech naší republiky.
V bývalých dělostřeleckých kasárnách v půvabném posázavském kraji se dnes nachází muzeum pozemního vojska. Mezi Krhanicemi a Lešany je k vidění na 700 exponátů historických tanků, kanonů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel, raketová technika, spojovací a ženijní prostředky a logistický materiál pocházející z období od roku 1890 až do současnosti, proto zde bude další zastávka našeho letního Dopoledne s Proglasem. Poslouchejte v pondělí 9. srpna od 9.00.

Františkáni jsou řazeni k tzv. mendikantským řádům. Co se skrývá za tímto pojmem? Kdy tyto řády začínají působit? Kdy františkáni přicházejí do českých zemí a konkrétně do Prahy? Jaké byly počátky působení františkánů v Praze? Co se stalo v úterý 15. 2. 1611. v pražském klášteře františkánů a jaké to mělo následky?„48 hodin františkánem“ – možnost pro mladé zájemce strávit nějaký čas společně s bratry. S čím vším se mohu za zdmi kláštera setkat? Jaké to je být františkánem v dnešním světě? Na tyto a další otázky bude v úterý 10. srpna od 9.00 odpovídat provinciál františkánů P. Jakub František Sadílek OFM. K poslechu zve P. Jan Krbec. Ve středu 11. srpna od 9.00 bude Marcela Kopecká vysílat přímo ze Staroměstské mostecké věže.

12. srpna v roce 1881 vyhořelo po svém slavnostním otevření Národní divadlo. 140 let od této události se s pořadem Dopoledne s Proglasem vydáme na místo této události. V Národním divadle na nás budou čekat jeho ředitel Jan Burian a archivářka Marie Hradecká. Historii a současnost nejvýznamnější české scény představíme s našimi hosty ve čtvrtek 12. srpna od 9.00. Stále probíhá také velká letní soutěž o kontemplativní víkend na pražské Fortně. Podrobnosti najdete na www.proglas.cz.

Pod pražskou Žižkovskou věží, vklíněná mezi činžovními domy, sídlí již sto let nemocnice, jejíž provoz se v roce 2019 vrátil do rukou řádu Milosrdných sester sv. Kříže. O její modernizaci i zajímavých nabídkách, které léčení pacientů podporují, bude redaktorka Ráchel Veselá hovořit s ředitelem nemocnice Tomášem Krajníkem a sestrou Sofií v pondělí 9. srpna od 20.15.

Čokoláda, zákusky, zmrzlina, marcipán, ale třeba i lízátka nebo cukrová vata – to jsou některé z pochutin, po kterých často sáhneme, když si chceme zamlsat. Historii těchto laskomin a samotného mlsání od dob První republiky se věnuje výstava O historii mlsání v Letohrádku Mitrovských v Brně. V něm najdeme doslova sladkou výstavu mapující nejzajímavější fakta a příběhy těchto oblíbených potravin, ale i nejslavnějších brněnských kaváren a cukráren. Zamlsat si můžete společně s Barvínkem v úterý 10. srpna od 16.00.

Řemeslo má zlaté dno, tvrdí známé přísloví a má jistě pravdu. Ve Folklorním okénku na Proglasu, ve druhém díle malého řemeslnického cyklu se budeme věnovat historii tak důležitých profesí jako jsou řezníci a sládci. A chybět nebudou ani podařené nahrávky českého folkloru v podání našich nejlepších kapel a jejich sólistů. Tipnete si, přátelé, kteří z řemeslníků měli při středověkých slavnostních průvodech privilegované místo vpředu hned za městkou radou? Poslouchejte ve středu 11. srpna od 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest