katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 34. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 17. srpna v 18.00 mši svatouposluchače přátele z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 19. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 20. srpna mši svatou v 18.00, v neděli 22. srpna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Je doba prázdnin, táborů a také trampování. Proto pořad královehradeckého studia navštíví soukromé muzeum trampingu v Holicích, které provozuje celoživotní tramp zvaný Fred a jeho prostřednictvím si přiblížíme i stoletou historii trampingu v našich zemích a zvláště ve Východních Čechách. Jiří Fred Jedlička patří mezi nejpovolanější osoby, které mají k trampingu co říci. Je zakladatelem Festivalu trampských písní v Horním Jelení, zakladatelem trampských archivů a také zakladatelem mobilního trampského muzea. Je rovněž nositelem nejvyššího trampského ocenění vydávaného Světovou trampskou radou – a to Zlatého Oskara. Poslouchejte v pondělí 16. srpna od 20.15.

S Barvínkem se můžete vypravit do rajhradského Benediktinského kláštera. Víte, kdo to jsou benediktini? Už jste o nich někdy slyšeli nebo nějakého potkali? Že ne? Nevadí! V úterý 17. srpna v 16.00 se vydejte s Gabčou a jejím průvodcem bratrem Františkem na prohlídku za bratry benediktiny, a to přímo do jednoho jejich domova – Benediktinského kláštera v Rajhradě.

Pro celou generaci dechovkářů se restaurace Na Vlachovce stala fenoménem. Hlavně kvůli pořadu Sejdeme se na Vlachovce, který uváděl Josef Zíma. V jednotlivých dílech vystupovali populární herci a zpěváci za doprovodu české či moravské dechovky. V únoru po budově zbyla jen hromada suti. Ve čtvrtek 19. srpna od 16.55 si společně na tuto "Mekku" české dechovky zavzpomínáme.

Šimon Pelikán je rodák z Olomouce, absolvent oboru rekreologie, bývalý juniorský reprezentant ve sjezdu na divoké vodě, držitel titulu mistr světa a Evropy, účastník plavby na historické plachetnici přes Atlantský oceán z Brazílie do Jižní Afriky. Je také autor projektů Ololoď, Ološlap, Olodvorek a zakladatel festivalu Řeka má duši. K rozhovoru s ním jste zváni ve čtvrtek 19. srpna od 20.15.

Prázdninové setkání přátel časopisu Duha a papežských misijních děl se uskuteční v sobotu 21. srpna v Putimi u Písku. Z této akce vám Radio Proglas přímým přenosem nabídne mši svatou z kostela svatého Vavřince v Putimi. Po polední modlitbě ji bude sloužit apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo. O hudební doprovod se postará Tomáš Krejčí s rodinou.

Sledovali jste olympiádu v Tokiu? Jaký byl podle vás nejlepší olympijský příběh? Co třeba železné nervy a strhující finále zápasu o zlato judisty Krpálka? A co covidové fiasko Česka hned na počátku her? Nebo námitka, že Japonsko financuje monstrózní sportovní událost, ale zatím se ještě nevzpamatovalo z katastrofy ve Fukushimě před deseti lety? Hostem redaktora Petra Viziny bude dlouholetý prvoligový basketbalista a zástupce šéfredaktora deníku Sport Adam Nenadál. Pořad Za 5 pět na téma Peníze a etika sportu uslyšíte v sobotu 21. srpna od 16.55.

Rozsáhlá historická freska Říše musí zemřít popisuje politický a kulturní vývoj v Rusku během prvních sedmnácti let 20. století, tedy v době klíčové pro osudy této země a s ní i celého světa. Michail Zygar, zkušený reportér a publicista, při tom použil žánr, který v historické literatuře není zcela obvyklý, totiž reportáž. Tím se mu podařilo dobu, vzdálenou dnešnímu čtenáři již více než sto let, maximálně přiblížit. Knihu nám v neděli 22. srpna ve 13.30 představí Hana Svanovská v pořadu Knihovnička.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest