katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 35. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 24. srpna v 18.00 mši svatou za posluchače přátele z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 26. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 27. srpna mši svatou v 18.00 z kostela Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou, v neděli 29. srpna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V pondělí 23. srpna se od 20.15 budeme věnovat boromejce Vojtěše Hasmandové, která byla téměř osm let vězněna komunistickým režimem. Poté se ujala úkolu generální představené a provedla společenství sester pokoncilní obnovou. V současnosti probíhá její kanonizační proces, který spolu s životem a odkazem této služebnice Boží, přiblíží postulátorka řízení Remigie Češíková.

Už profesor Niederle ve svém svazku Moravské Slovensko zařadil úsměvný odstavec, ve kterém se věnuje nejrůznějším formám místního patriotizmu a sousedského antagonismu. Ve Folklorním okénku ve středu 25. srpna od 16.55 se dozvíte, proč se lidem na Podluží říká “Kedáci”, kde žijí “Oreši” a že “Uondýn” je od Strážnice coby kamenem dohodil. K poslechu zve Magdalena Múčková.

Zachraň jídlo je název neziskové organizace, která už přibližně osm let v Česku bojuje proti potravinovému odpadu. Stejně je ale také pojmenovaná interaktivní výstava, kterou tato organizace připravila ve spolupráci s pražskou galerií Atrium Žižkov. Prostřednictvím hravých instalací se na ní lidé dozvědí, proč a jak bychom měli jídlo zachraňovat. Více se dozvíte ve středu 25. srpna od 20.15.

Vystup na vrchol, to je motto křesťanského tábora pro mladé z ostravsko-opavské diecéze. Jak takový tábor, který nese název SINAI vypadá? Co obnáší jeho přípravy? A co si o něm myslí jeho účastníci? Dozvíte se v pořadu olomouckého studia ve čtvrtek 26. srpna od 20.15. Načerpejte svěží atmosféru prázdnin.

Letní putování Dopoledne s Proglasu se blíží ke svému závěru. V pondělí 23. srpna se můžete vydat do Národního technického muzea. V úterý 24. se P. Jan Krbec vydá za brněnskými Jezuity. Středa 25. nás zavede do Národní knihovny v Praze. Ve čtvrtek 26. srpna se vypravíme do Hrusic do Památníku malíře, ilustrátora a spisovatele Josefa Lady. Poslouchejte vždy od 9.00.

Máte také jednu z posledních příležitostí zúčastnit se velké letní soutěže s pořadem Dopoledne s Proglasem. Jak se můžete zapojit? Každý čtvrtek se vyhlašuje nová otázka, všechny najdete na webu. Správnou odpověď nám zašlete na soutez@proglas.cz, uveďte také své jméno a příjmení. Po správných odpovědích můžete pátrat v našem audiaorchivu. Abyste byli zařazeni do slosování, musíte zaslat odpovědi na všechny soutěžní otázky nejpozději do pondělí 30. srpna 12.00. Vítěze čeká kontemplativní víkend v klášteře bosých karmelitánů na Hradčanech v Praze. Tichá meditace je součástí (nejen) křesťanské tradice a dobrou formou společné modlitby lidí různého vyznání. Slosování proběhne v živém vysílání v posledním vydání letního Dopoledne s Proglasem, které budeme vysílat přímo z Fortny v úterý 31. srpna od 9.00.
Děti se mohou zapojit do fotosoutěže s Barvínkem. Vezmi svého oblíbeného plyšového kamaráda na výlet, na tábor, k babičce a dědovi, k moři nebo třeba do lesa na houby – jednoduše ho vyfoť na zajímavém místě a fotku spolu s krátkým textem pošli na junior@proglas.cz do 31. srpna. Výherci se můžou těšit na dvojici vstupenek na hrad Karlštejn, do Hvězdárny a planetária Brno, nebo do brněnského science centra Vida! Výherce se dozvíte v Barvínku 7. září od 16.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest