katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 36. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 31. srpna v 18.00 mši svatou z Baziliky sv. Kríža v Kežmarku, ve středu 1. září od 8.00 mimořádně mši svatou u příležitosti začátku školního roku z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 2. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 3. září mši svatou v 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 5. září v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Spolek Zvolská čtyřka vyvíjí činnost pro děti a mládež, rodiče i prarodiče v rámci veřejné prospěšnosti. Jeho cílem je rozvoj volnočasových aktivit v obci, konání společenských, sportovních a kulturních akcí. Zvolská čtyřka staví na křesťanských morálních hodnotách. Zázemí našla ve farnosti Zvole, která spolku bezplatně pronajala farní dům, bývalé kino. Spolek nyní zchátralý objekt přestavuje na multifunkční komunitní centrum. Pořad olomouckého studia, jehož hosty budou zástupci spolku, poslouchejte v úterý 31. srpna ve 20.15.

Prázdniny jsou téměř u konce, smutnit ale nemusíte! Poslední srpnové úterý znamená taky, že je tu opět Jukebox Barvínku! Stačí zavolat do živého vysílání na známé číslo, splnit úkol, odpovědět na hudební hádanku, nechat si zahrát písničku a zařadit se do slosování o ceny! Zapojte se v úterý 31. srpna od 16.00.

Září v kalendáři opět září a Proglas vás opět zve k dětské čtvrthodince – Rannímu zíváčku. S novým školním rokem jsme pro vás připravili nové disciplíny: V pondělí se vydáme LETEM SVĚTEM, budeme se vás ptát na hlavní i jiná města, prozkoumáme různé národy světa a procestujeme celou zeměkouli. Úterý bude patřit LIDSKÉMU TĚLU, soutěžní otázky se budou týkat zajímavostí i faktů spojených právě s naším tělem. Středeční Ranní zíváček vás zavede do ŘÍŠE ZVÍŘAT, budete hádat zvuky vybraných zvířátek, rozlišovat jednotlivé druhy a nezapomeneme ani na zvířátka z Bible! Ve čtvrtek zamíříme do světa lingvistiky, čeká vás disciplína CIZÍ SLOVA, ve které společně nalezneme původy vybraných slov, dotkneme se i nářečí a pohrajeme si se slovy. A pátek bude ve znamení REKORDů. Poslouchejte každý školní den od 1. září, vždy v 6.45.

Na podnět Edvarda Runda otevírá v roce 1907 pěvecký spolek Záboj ve Slezské Ostravě hudební školu. V roce 1991 byl škole propůjčen čestný název Základní umělecká škola Edvarda Runda – podle svého zakladatele a prvního ředitele, výrazné osobnosti kulturního života na počátku 20. století v Ostravě. Redaktor Antonín Žolnerčík školu navštívil a k mikrofonu si pozval učitelku Magdu Bohušovou. Rozhovor s ní uslyšíte v pořadu ostravského studia ve středu 1. září ve 20.15.

Po prázdninách se můžete opět těšit na premiérové díly pořadu Na dřeň. Na čtvrtek 2. září pro vás Alžběta Havlová připravuje rozhovor s Filipem Pražákem o zjevení a konverzi. Aby uvěřil, prosil o zázrak – a on se mu stal. Filip Pražák vyrostl v nevěřící rodině a skrze svou přítelkyni se dostal ke křesťanství. Jeho víru ale nejvíc ovlivnil zážitek, který se mu stal na duchovním cvičení na Vranově u Brna. O tom, jaký vliv může mít takový zázrak na náš život, si s ním bude povídat Alžběta Havlová od 16.00.

Od září se do vysílání také opět vrací Komentář týdne. Glosu na aktuální téma od osobností církevního a společenského života. Poslouchejte v sobotu v 7.30 a v 18.20, reprízu v neděli 7.30.

V neděli 5. září si od 20.15 bude redaktor Martin Weisbauer povídat s mladým autorem a manažerem duchovně kulturního festivalu Litomyšlské dny barokní tradice Vítkem Večeřem. Řeč bude nejen o tomto unikátním projektu, ale i k jeho cestě k této zálibě a cílům této pastorační a evangelizační aktivity. Reprízu pořadu Křesťan a svět uslyšíte v pátek 10. září od 16.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest