katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 37. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 7. září v 18.00 mši svatou za zemřelé přátele posluchače z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 9. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 10. září mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 12. září v 9.30 poutní mši svatou z kostela Narození Panny Marie ve Vranově u Brna.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V pondělí 6. září otevírá Proglas po prázdninové odmlce opět Noční linku. Spolu s Annou Mackovou se můžete zastavit u Pouti MUKLů na sv. Hostýně. K diskuzi na toto téma a o své vzpomínky se můžete podělit od 22.30.

Prázdniny utekly jako voda a je tu nový školní rok! A my už jsme celí nedočkaví, co všechno během něj společně zažijeme. Ještě předtím ale chceme zavzpomínat na prázdniny a na horké letní dny! Verča, Štěpánka a Gabča mimo jiné vyhlásí výherce letní fotosoutěže Barvínku Prázdninové putování s Barvínkem, do které jste se mohli zapojit celý červenec a srpen. Poslouchejte v úterý 7. září od 16.00.

Jako malá dívka prožila Iveta Hudáková silný zážitek. Společně se svými kamarády viděla během bouřky v horské chatě v Litmanové na Slovensku krásnou paní. Panna Marie se jí potom zjevovala opakovaně. Teď žije Iveta s rodinou a dětmi v Anglii. Jak zjevení ovlivnilo její život? A proč se Panna Maria ukázala zrovna jí? I o tom si s ní bude povídat Alžběta Havlová ve čtvrtek 9. září od 16.00 v pořadu Na dřeň.

"Filosofie mezi vědou, uměním a mýtem" – to je první část šestnácti dílného vzdělávacího cyklu Malá filosofie člověka, kterým vás bude provázet významný český filosof, pedagog a publicista prof. Jan Sokol. Ten se snaží přivést čtenáře a posluchače k opravdovému filosofickému přemýšlení. Nevypráví dějiny filosofie, ale ptá se: Jak je to s filosofií mezi vědou, uměním a mýtem? První díl vzdělávacího cyklu vysíláme v pátek 10. září od 20.15.

Náraz dvou dopravních letadel do budov Světového obchodního centra v New Yorku a kolaps dvojčat před dvaceti lety znamenal příchod nové epochy. Násilí, které se odvolává na islám, proměnilo svět, v němž žijeme, od letištních kontrol po válečné zprávy z Afghánistánu nebo Iráku. Dvacet let od začátku války proti teroru vidíme obrazy z letiště v Kábulu obleženého Afghánci, kteří se touží dostat ze země. Během pouhých deseti dnů se Afghánistán po dvaceti letech války vrátil pod správu Tálibánu. Spojené státy stála válka v Afghánistánu odhadem mezi 887 biliony až dvěma triliony dolarů. Ze 750 tisíc amerických vojáků nasazených v Afghánistánu se domů vrátilo 20 tisíc zraněných a před dva tisíce Američanů se nevrátilo vůbec. Kdo vlastně vyhrál válku proti teroru? Hostem Petra Viziny v pořadu Za 5 pět bude v sobotu 11. září od 16.55 dlouholetý zpravodaj ve Washingtonu, novinář Daniel Anýž.

V říjnu se ve Vatikánu chystá zahájení velkého synodního procesu, který se přenese i do všech světových diecézí. Co nás čeká a jak se na tomto procesu podílet, s tím se seznámíme v krátkém seriálu Synodalita dnes. Hosty redaktora Daniela Blažkeho budou Kristina Koldinská, Jiří Zajíc, P. Prokop Brož. První část seriálu uslyšíte v sobotu 11. září od 20.15.

Duchovní správce ostravské farnosti Kunčičky, P. Dariusz Sputo, je nejen skvělým knězem, ale také cestovatelem a horolezcem. Mši svatou už celebroval například na sopce v Ekvádoru a také pod vrcholem Mount Everestu v Himalájích. Cílem jeho poslední výpravy se stala Afrika – konkrétně Tanzánie, kde navštívil místní křesťany a zdolal i nejvyšší horu na africkém kontinentu – Kilimandžáro. Rozhovor s ním uslyšíte v pořadu Křesťan a svět v neděli 12. září od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář