katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy na 38. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 14. září v 18.00 mši svatou za nemocné přátele posluchače z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve středu 15. září od 10.00 mši svatou z papežské návštěvy Slovensku, u národní svatyně v Šaštíně ji bude sloužit papež František, ve čtvrtek 16. září u příležitosti 1100. výročí úmrtí svaté Ludmily od 16.30 mši svatou z kostela sv. Ludmily v Praze-Vinohradech, v pátek 17. září mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 19. září v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Jméno básníka Danta Alighieriho zná celý svět. Jeho monumentální dílo, především Božská Komedie, ovlivnilo řadu myslitelů, politiků i církevních představitelů. Kdo byl ale Dante doopravdy? Jak vypadal jeho život? A jak ho vnímají současní Italové? Na tyto otázky si v pořadu brněnského studia odpovíme v den sedmistého výročí jeho smrti, v pondělí 13. září ve 20.15.

Téma druhé poprázdninové Noční linky v pondělí 13. září zní Čím nám byly a co nám daly naše babičky? Co v nás zanechali naši dědečci? Prázdniny trávené u babičky a u dědečka jsou pro mnohé nezapomenutelné. Jiní měli to štěstí, že se s prarodiči vídali častěji. O tom, co pro nás naši prarodiče znamenali, co jsme s nimi zažili a za co jim vděčíme, budete moci vyprávět od 22.30 s Klárou Beránkovou.

Marťanské lodě byl původně název sbírky básní Martina Kyšperského a jeho předčasně zemřelé přítelkyně Alenky Černé. Příběh této dvojice posloužil jako námět pro stejnojmenný film režiséra Jana Foukala, ve kterém si nakonec Martin Kyšperský zahrál jednu z hlavních rolí, sám sebe. O natáčení filmu v Brně nebo v Norsku, o filmové hudbě nebo o tom, jak zařídit, aby dobrá zpěvačka zpívala špatně, bude Martin, jinak kapelník skupiny Květy a dlouholetý spolupracovník Proglasu, hovořit v pořadu Jak se vám líbí v úterý 14. září od 19.15.

Večerníček slaví narozeniny a Barvínek je u toho! Je to již 55 let, co potkáváme na našich obrazovkách kluka s papírovou čepicí a očima jako dvě hvězdičky. S Barvínkem jsme navštívili výstavu k příležitosti Večerníčkových 55. narozenin v Galerii České televize na Kavčích horách. Vydejte se spolu s Gabčou a Verčou do světa Večerníčků v úterý 14. září od 16.00.

Jak se ocitne Argentinka v Praze? A proč začala tančit tango až u nás? O radostech a bolestech rodiště papeže Františka s překladatelkou a odbornicí na argentinskou literaturu Carlou Mizzau bude další díl Za 5 pět v sobotu 18. září v 16.55.

V září slaví své pětaosmdesátiny Miloň Čepelka, autor více jak 1000 písňových textů, moderátor rozhlasových pořadů, autor několika televizních a rozhlasových her, pohádek, básnických sbírek, novel nebo povídek. Stál také u zrodu českého génia Járy Cimrmana. A právě Miloni Čepelkovi budeme ve čtvrtek 16. září věnovat pořad Hrajte, kapely! Poslouchat můžete mimořádně až v 18.00.

V pátek 17. září se od 16.55 v pořadu Oktáva zaměříme na jubilejní 10. sezónu koncertního cyklu staré hudby, tedy hudby období renesance, baroka a klasicismu. Představí ji sbormistryně Tereza Válková a dirigent Roman Válek ze souboru Czech Ensemble Baroque, který dokazuje, že vážnou hudbu je možné úspěšně prezentovat srozumitelně, uvolněně, poutavě a s nadhledem. Cyklus Bacha na Mozarta! přináší koncerty do Brna a Zlínského kraje.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest