katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy na 39. týden 2021v úterý 21. září v 18.00 mši svatou za přátele posluchače, ve čtvrtek 23. září od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 24. září mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 26. září v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Kniha Příběhy šumavských křížků ze zaniklých osad na česko-bavorském pomezí je autorskou prvotinou fotografa a milovníka přírody Stanislava Schneedorfa, který se rozhodl z vlastních zdrojů, ve svém volném čase a svépomocí opravovat rozbité nebo téměř zaniklé drobné sakrální památky, jako křížky a Boží muka, a připomínat tak místa, kde po staletí tepal život. Tyto symboly v krajině – často již pusté – by měly spojovat lidi a napravovat křivdy mezi národy. V knize najdeme padesát šest příběhů s bohatým fotografickým doprovodem, nicméně do dnešních dnů už Stanislav Schneedorf, jediný svého příjmení v České republice, opravil křížků přes šedesát. Více se dozvíte v úterý 21. září od 20.15.

Bývalý český premiér v rámci federativní republiky, bývalý předseda Senátu Parlamentu České republiky, signatář Charty 77 a právník Petr Pithart bude hostem pořadu Na dřeň. S redaktorem Ondřejem Havlíčkem budou mluvit o jeho životě a díle, tématem budou ale také hodnoty v politickém životě, břímě odpovědnosti za společnost i výzvy, které jeden z nestorů české politické scény vidí stát před mladými lidmi. Poslouchejte pořad Na dřeň ve čtvrtek 23. září od 16.00.

Eva Dudová před pár lety založila projekt Přestupní stanice. Jeho cílem je dát práci lidem bez domova. Přestupní stanice je obchod, ve kterém nakoupíte nejen darované oblečení, ale i knihy a módní doplňky. Zároveň zde můžete strávit klidný den v komunitním centru. Jak se daří vize Přestupní stanice naplňovat? O tom bude pořad s ředitelkou projektu Evou Dudovou ve čtvrtek 23. září od 20.15.

Flétnistka Michaela Ambrosi se dlouhodobě věnuje dílu českého houslisty a skladatele 18. století Jiřího Čarta. Zabývala se jím nejen v průběhu svých magisterských studií, ale i v disertační práci. Nakonec natočila i CD Zapomenuté flétnové sonáty z pera tohoto autora. Rozhovor s ní uslyšíte v pořadu Oktáva v pátek 24. září od 16.55.

Už dvacet let existuje košické hudební vydavatelství Hevhetia. Věnuje se především slovenskému a polskému jazzu, ale v katalogu má i nahrávky interpretů z Česka, Francie, Norska a dalších zemí. Vedle jazzu se věnuje také folku, world music, experimentální a improvizované hudbě i hudbě duchovní a skladbám soudobých autorů. Výběr z katalogu vydavatelství Hevhetia vám představí Milan Tesař v rámci pořadu Slyšte, lidé! v soboru 2. října od 19.15.

Dílo C. S. Lewise zůstává zahaleno tajemstvím. Ačkoliv má stamiliony vděčných čtenářů, jeho způsob myšlení je zvláštní a ojedinělý. Je autorem více než padesáti knih, mezi kterými najdeme sbírky básní, odborná pojednání, soubory esejů a kázání, romány v žánru sci-fi i pohádky pro děti. Je to dílo mimořádně rozmanité a členité. Přesto jsou Lewisovy knihy od první do poslední spojeny neviditelným poutem. Jsou to dílčí a různorodá vyjádření určité základní výpovědi, která prostupuje celým jeho literárním dílem. Tato základní výpověď vychází z Lewisovy duchovní zkušenosti, která byla rozhodujícím inspiračním zdrojem veškeré jeho tvorby. Kniha Pavla Hoška Ve víru Velkého tance je věnována této základní výpovědi literárního díla C. S. Lewise. Více prozradí Hana Svanovská v Knihovničce v neděli 26. září od 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest