katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 40. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

na slavnost sv. Václava v úterý 28. září v 9.00 mši svatou z kostela sv. Václava v Mikulově, ve čtvrtek 30. září od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 1. října mši svatou v 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 3. října v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížová cesta.

Divadelnictví v Hradci Králové má dlouhou tradici, kterou ovlivnili v jeho počátcích, tedy v 1. polovině 17. století, svým barokním divadlem jezuité. Po nich do této tradice vstoupila až do současnosti celá řada významných osobností, jako například profesor Václav Kliment Klicpera, Josef Kajetán Tyl a mnoho dalších. Více se dozvíte v pondělí 26. září od 20.15.

Na sváteční den – úterý 28. září – pro vás Proglas připravil speciální program. V 8.00 se můžete těšit na duchovní hudbu, ve které zazní svatováclavské skladby různých autorů. Od 9.00 budeme přenášet mši svatou z kostela sv. Václava v Mikulově. Václava. Sváteční svatováclavskou Hudební siesta začne krátce po poledni. V její první části zazní Svatováclavské nešpory Pavla Josefa Vejvanovského. Po střípku poezie nás čeká svatováclavský gregoriánský chorál.
Ve 14.00 je na programu sváteční pohádka s názvem Divotvorný meč, ve které bílý kůň pomůže chudému mládenci Vojtěchovi. Pomůže mu získat srdce princezny, ale nebude to mít vůbec lehké. Čte Dušan Baur, Adriana Růžičková, Igor Dostálek, Milan Šoba a Ivana Horáková.
Od 16.00 je pro děti připraven Barvínek – tentokrát zaměřený na svatého Václava. Popovídáme si se jmenovcem, otcem Václavem Sloukem o tom, co ho spojuje se svatým Václavem. Politika Marka Výborného se zase zeptáme, zda se dnešní vládci země inspirují svatým Václavem. Zajímat nás bude také svatováclavská zbroj a nebude chybět zajímavá knížka.
18. hodina nabídne pořad Svatý Václav včera a dnes, který v premiéře uslyšíte o den dříve tedy v pondělí 27. září od 9.00 v pořadu Dopoledne s Proglasem. Hostem P. Jana Krbce bude historik profesor Jiří Hanuš. Podrobnosti najdete na www.proglas.cz.

V předešlé sérií pohádkového seriálu Než zazvoní zvonec se králi Krutimorovi nepodařilo zmocnit Zlatého království. Nicméně Kostěj se jen tak nevzdá. Nevyšlo to s princeznou Maruškou, tak to možná vyjde s princeznou Terezkou. Zlaté království bude čelit nejmocnější zbrani na světě! Než zazvoní zvonec se po prázdninové pauze vrací! Nenechte si ujít ve středu 29. září v 16.00.

Většina lidí si přeje zemřít doma, ale ne každému se to podaří. Na tuto situaci chce upozornit osvětová kampaň DOMA, kterou ve dnech 4.–10. října pořádá Fórum mobilních hospiců. Ve čtvrtek 29. září od 20.15 bude hostem předsedkyně představenstva tohoto fóra a zároveň ředitelka hospice sv. Štěpána v Litoměřicích Monika Marková, se kterou vám představíme nejen tuto kampaň.

I na tvém hlase záleží! To je motto projektu YouToo, který chce povzbudit mladou generaci k účasti ve volbách a oživit v ní zájem o veřejné dění. Skrze něj mohou učitelé a ředitelé středních škol po celé ČR využít nabídku aktivity dobrovolníka, pro tyto účely proškoleného VŠ studenta, s interaktivním programem. Více se o projektu dozvíte ve čtvrtek 30. září od 20.15.

Kateřina a Jakub Skřebští se rozhodli vydat do světa na zkušenou. První nový domov našli v Severním Irsku. Později žili také v Itálii. Dnes žijí s rodinou na Prostějovsku. Jak je obohatila zahraniční zkušenost a co je naučila o jejich víře? I o tom budeme mluvit v pořadu Křesťan a svět v neděli 3. října ve 20.15.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest