katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy na 41. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 5. října v 18.00 mši svatou za zemřelé přátele posluchače z rozhlasové kaple Svatého Ducha v Proglasu, ve čtvrtek 7. října od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 8. října mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 10. října v 9.00 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Můj koníčku ryzovraný – to je název pořadu brněnského studia věnovaného životu starých koní a také jejich odcházení. Svatý František z Assisi je ochráncem a patronem zvířat – na jeho památku, tedy na 4. říjnový den, každoročně připadá Světový den zvířat. Redaktor Jan Novotný vás pozve na návštěvu Stáje Dromy, která poskytuje domov koním v nouzi, koním starým, nechtěným nebo týraným. Přes dvacet let je pevnou součástí soukromého útulku pro psy a jiná zvířata Interpespenzion Brno. Poslouchejte v pondělí 4. října od 20.15, nebo v repríze v úterý 5. října od 22.00.

Dánka Britt Jensen přišla původně do Česka v roce 2004 studovat rétoriku. Postupem času se dostala přes rozhovory točené na diktafon až k rozhlasové dokumentární tvorbě. V roce 2016 získala Novinářskou cenu za dokument „Yusra plave o život“ a v roce 20218 vyhrál dokument „Matematika zločinu“ Prix Bohemia Radio. Žila na Vysočině v Praze a nyní zakotvila v Brně. Jak se tvoří rozhlasový dokument? Jak se Britt dostala bez studií žurnalistiky až k rozhlasové dokumentární tvorbě? Co jí na této práci baví? Jaká je podle ní budoucnost dokumentárních pořadů a podcastů? Dozvíte se v pořadu Dopoledne s Proglasem v úterý 5. října od 9.00.

František Maňas by 4. října oslavil 100. narozeniny. Významný skladatel za své orchestrální i lidové skladby získal mnoho cen na festivalech a soutěžích. Kolik napsal Slováckých tanců? Kdo byl jeho inspirací? Prozradí Kateřina Kovaříková. Z archivu vám dokonce ve čtvrtek 7. října od 16.55 nabídne i úryvky z rozhovoru, který poskytl Proglasu.

Ačkoliv se může zdát, že šneci jako gurmánská delikatesa patří pouze do Francie, mají svoji kulinářskou tradici i v Česku. Na tu v obci Rybníček u Vyškova navazují manželé Přikrylovi. Na obnoveném rodinném statku tam založili šnečí farmu a prostřednictvím originálních šnečích produktů se snaží navrátit do české kuchyně tuto dnes neobvyklou pochoutku. Více se dozvíte ve čtvrtek 7. října od 20.15.

Dne 10. října si připomínáme Světový den duševního zdraví a při této příležitosti se Proglas bude v pátek 8. října věnovat právě této problematice. Hosty Martina Weisbauera budou lidé z Centra duševního zdraví v Hradci Králové včetně jeho vedoucí Petry Špryňarové. Seznámíme se se službami centra, jeho pracovníky i klientelou a také s akcemi, které v této oblasti Centrum organizuje. Poslouchejte od 9.00.

Hru na varhany chápe jako Boho-službu. Bohoslužba je pro ni jednota liturgie, společenství, modlitby a zpěvu. A svou hrou na varhany se snaží, aby tato jednota byla v prostoru kostela hmatatelná. Nejde jí jen o to bohoslužebný prostor zaplnit hudbou, ale jejím prostřednictvím nést celé společenství v modlitbě. Rozhovor s varhanicí Terezií Kosmákovou poslouchejte v neděli 10. října od 20.15.

Daniela Krolupperová napsala napínavý příběh obyčejné holčičky Josefínky, která najde zvláštní prstýnek lesní královny. Vrátit prstýnek však dokáže pouze ten, kdo je dobrý k sobě i k druhým. Josefínka cestou ke královně musí překonat mnoho nástrah, potká mnoho bytostí a splní těžké úkoly, díky kterým se o sobě dozví něco nového. Putování za nejmocnějším kouzlem naladíte v rámci Večerního zíváčku od neděle 10. října vždy v 19.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest