katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 45. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 1. listopadu na slavnost Všech svatých mimořádně v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v úterý 2. listopadu v 18.00 mši svatou u příležitosti vzpomínky na všechny věrné zemřelé z kostela Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou, ve čtvrtek 4. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. listopadu mši svatou v 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 7. listopadu v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie před Týnem.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Proč sepsat včas a s jasnou myslí závěť? Vyhnete se tak možným a nečekaným sporům v rodině a uděláte si pořádek ve věcech dědictví. V klidu si rozmyslíte, jak naložíte se svým majetkem. Mezi námi žijí také lidé, kteří každoročně odkazují nemalé částky na dobročinné účely. O dobročinné závěti a Koalici za snadné dárcovství bude řeč v pondělí 1. listopadu od 9.00 v pořadu Dopoledne s Proglasem.

V listopadovém magazínu Barvínku, který připadá na Památku zesnulých, vás čeká povídání o Dušičkách, ale také o Slavnosti všech svatých. Se svými hosty se na vás těší redaktorky Veronika Fráňová, Gabriela Pechová a Štěpánka Minárová. Poslouchejte v úterý 2. listopadu od 16.00.

Ve středu 3. listopadu od 16.00 dojde na Generální úklid. Ve Zlatém, Stříbrném a dokonce i v Železném království se uklízí a gruntuje. Královna Maruška, aby všechny motivovala k úklidu, totiž vyhlásila „Soutěž o nejkrásnější království“. Oliva nutí Melouna uklízet, stanoví mu domácí řád, kterým se nebohý myšák bude muset řídit. Co všechno důkladný úklid poodhalí a odkryje?

Anglický skladatel, pedagog a virtuózní hráč na zobcové flétny Alan Davis byl dlouholetým lektorem flétnových kurzů v České republice – zejména svými kompozicemi a pedagogickým přístupem ovlivnil stovky učitelů základních uměleckých škol u nás. Alan Davis zemřel na konci října v Birminghamu ve věku 76 let. Jako vzpomínku na něj si můžete ve středu 3. listopadu od 22.00 poslechnout reprízu rozhovoru, který s ním v roce 2006 na Letní škole staré hudby v Prachaticích natočila redaktorka Radka Rozkovcová.

80. výročí vzniku židovského ghetta v Terezíně připomene pořad Dopoledne s Proglasem ve čtvrtek 4. listopadu od 9.00. S naším studiem zamíříme do Muzea ghetta, kde o historii tohoto místa budeme mluvit s historikem Tomášem Fedorovičem.

Tradiční rodina. Sousloví, které se v souvislosti s katolickou církví opakuje někdy až moc často. Přitom i mezi křesťany je řada lidí, kteří do této škatulky nepasují. Rozvedení; ti, kteří se potýkají s neplodností; nevlastní mámy a tátové; rodiny, které si děti adoptovaly; ti, kteří zažili nevěru, ale třeba i lidé, kteří nemohou najít celoživotního partnera a žijí „single“. Mnozí z nich si svou cestu nevybrali dobrovolně. Víru v Boha a vztah s ním ale mají i nadále – nebo se o to aspoň snaží. Přesto se někdy právě v církvi a katolickém společenství kvůli své jinakosti nemusí cítit dobře. A proto přichází redaktoři pořadu Na dřeň se seriálem Rodina bez filtru. V pěti pořadech přiblíží opravdové příběhy těch, kteří nepasují. A nabídnout pohled, že tradiční katolická rodina nemusí nutně znamenat, že právě tady je všechno v pořádku. A že někdy naděje, láska a víra přebývá ve velké míře také v rodinách neúplných a tak trochu jiných. Poslouchejte od 4. listopadu každý čtvrtek v 16.00.

Powerchair hockey nebo také florbal na elektrických vozících je jediný kolektivní sport, který mohou hrát i lidé s těžkým zdravotním postižením jako je kvadruplegie. Členkou českého národního reprezentačního týmu je Jana Stárková. Jak se hraje florbal na vozíku bez hokejky a jaké komplikace přináší život na vozíku, se dozvíte ve čtvrtek 4. listopadu od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář