katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 46. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 9. listopadu v 18.00 mši svatou za nemocné posluchače přátele Proglasu z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 11. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. listopadu mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 14. listopadu v 9.00 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

5. listopadu v roce 1996 začalo do vysílání Proglasu přispívat pražské studio. V těchto dnech si připomíná čtvrtstoletí své činnosti. Redaktor Pavel Smolek byl u toho a tak spolu s ním zavzpomínáme na naše bývalé adresy, pořady a na kolegy, kteří v pražské redakci pracovali. Budeme mluvit také o práci ostatních regionálních studií a jejich budoucnosti. Poslouchejte Dopoledne s Proglasem v pondělí 8. listopadu od 9.00.

7. listopadu 2021 uplyne 210 let od narození jedné z nejvýznamnějších osobností našeho kulturního dědictví – Karla Jaromíra Erbena. Společně s Martinem Weisbauerem se podíváme do jeho východočeského rodiště – do Miletína, kde navštívíme jeho rodný domek, seznámíme se se zajímavostmi z jeho života, ale třeba i s tím, jak s ním souvisí pečení místní sladké speciality – miletínských modlitbiček. Poslouchejte v pondělí 8. listopadu od 20.15.

Naše přední sopranistka Irena Troupová, která si vydobyla i mezinárodní renomé, se s redaktorem Martinem Weisbauerem podělí o zkušenosti a postřehy ze svého bohatého profesního života. Řeč bude o jejích hudebních začátcích, o postupném budování pěvecké kariéry, o jejích hlavních zájmech v hudební oblasti, o vystupování po celém světě i o její pedagogické činnosti. Nenechte si ujít pořad Dopoledne s Proglasem v úterý 9. listopadu od 9.00.

V úterý 9. listopadu se od 20.15 můžete těšit na pořad věnovaný pražskému Památníku národního písemnictví. Podle názvu ho znají mnozí. Ale jaká je náplň jeho práce? Co nabízí veřejnosti? Nejen o tom bude hovořit redaktor Pavel Smolek s ředitelem instituce Zdeňkem Freislebenem.

Problémy s početím dítěte řeší čím dál víc párů. Co tito lidé, kteří diagnózu „neplodnost“ po roce neúspěšného snažení slyší od lékařů, prožívají? I o se bude redaktorka Alžběta Havlová bavit s Janou, která o svém přání stát se mámou píše blog Čekání na Godota. Jak přežít dobu, než miminko přijde? Rozhovor s psycholožkou Janou uslyšíte ve čtvrtek 11. listopadu od 16.00. Jedná se o druhý díl seriálu Rodina bez filtru. Odvysílané části najdete v audioarchivu Proglasu a v podcastových aplikacích.

Jestli dorazí svatý Martin 11. listopadu na bílém koni, ještě nevíme. Ale už ve středu 10. listopadu se můžete těšit na písničky v podání nositelů tohoto oblíbeného jména. K poslechu Folklorního okénka zve od 16.55 jeho autorka Magdalena Múčková.

Evangelická farářka Alexandra Jacobea, husitská farářka Libuše Roytová a abatyše benediktinek sr. Francesca a budou společně rozvažovat o tom, zda jeden křest, jedna víra a jeden Pán stačí k překonání všech vítězství a porážek na společné cestě dějinami za Kristem. Pořad Křesťan a svět s názvem Trauma Bílé Hory a ekumenický dialog 400 let poté uslyšíte v neděli 14. listopadu od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest