katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 47. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 16. listopadu v 18.00 mši svatou za posluchače přátele Proglasu z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve středu 17. listopadu mimořádně v 10.00 mši svatou z kostela Panny Marie před Týnem v Praze skrze TV Noe, ve čtvrtek 18. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 18. listopadu mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 21. listopadu v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V úterý 16. listopadu od 16.00 se můžou všichni malí i velcí posluchači těšit na Tmavomodrý Barvínek, který budeme věnovat Mezinárodnímu dni nevidomých, který připadá na 13. listopad.

Jedno z přírodně nejbohatších míst na světě se potýká s velkými problémy. Jižní Madagaskar, nejchudší oblast ostrova, postihlo nejhorší sucho za posledních 10 let. O krásách této země, ale i výzvách pro zdejší obyvatele se dozvíte od redaktora časopisu Vesmír a znalce malgašské kultury a přírody Pavla Hoška. Poslouchejte pořad pražského studia v úterý 16. listopadu od 20.15.

U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii se můžete těšit na sváteční program. Od 9.00 budou hosty pořadu Dopoledne s Proglasem na téma Svoboda je když předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Benjamin Roll a jáhen Robert Elva Frouz.
V 10.00 začíná přímý přenos mše svaté z kostela Panny Marie před Týnem v Praze, celebruje apoštolský nuncius Mons. Charles Daniel Balvo. V rámci Hudební siesty zazní od 12.05 díla dvou českých autorů – Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.
Připraven je také speciální pořad brněnského studia. V pohraniční oblasti Bílé Karpaty žijí Češi a Slováci dodnes pospolu. Ve folklórně a duchovně živém regionu mluví jejich duše i srdce bez známek politického rozdělení, snad jen hraniční patníky dělí tyto dva státy a jejich obyvatele. Jak důležité je mít svoji národní identitu? A chceme se s ní vůbec vždy chlubit? Není to všechno o něčem jiném? Poslouchejte dokument Ozvěny Čechů a Slováků v Bílých Karpatech, jenž kromě vztahů těchto dvou národů poukazuje i na rozdělení Československa a dopad na pohraniční oblasti. Začátek je ve 20.15.

Od čtvrtka 18. listopadu se můžete těšit na knihu německého spisovatele Louise de Wohla (1903-1961). Román Nepokojný plamen mapuje život sv. Augustina se zvláštním zřetelem k dramatickým okolnostem jeho obrácení. Pro vysílání Proglasu jej nastudoval Jiří Miroslav Valůšek. Poslouchejte každý všední den v 11.00 a ve 21.30.

Jde partnerovi odpustit nevěra? V dalším díle seriálu Rodina bez filtru budeme mluvit s manželským párem, který si touto zkušeností prošel. Jak zvládli překonat nejbolestivější období svého manželství? Dokáží si po tom všem skutečně důvěřovat? A proč podle nich stojí za to z manželství neodcházet? Poslouchejte ve čtvrtek 18. listopadu od 16.00 pořad Na dřeň.

V listopadu si připomínáme 80. výročí vzniku ghetta Terezín. V pátek 19. listopadu od 16.55 vás v Oktávě přední česká sopranistka Irena Troupová seznámí s tvorbou autorů, kteří prošli za druhé světové války právě nacistickou věznicí v Terezíně. Je zvláštním fenoménem, že i tam se s obrovskou tvůrčí silou, tváří v tvář smrti, komponovalo, prováděly se opery, zpívala se oratoria, pořádaly se koncerty.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest