katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 49. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 30. listopadu v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 2. prosince od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 3. prosince mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 5. prosince o druhé neděli adventní v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Adventních litanií.

V pondělí 29. listopadu si v Noční lince můžete povídat na téma: Víra je veliký Boží dar. Na setkání s vámi se od půl jedenácté večer těší Anna Macková.

Jako každý rok i letos Proglas připravil speciální adventní program. Těšit se můžete na rorátní mše svaté. Z naší rozhlasové kaple je budeme vysílat v pondělí 6. a 20. prosince od 6.20. O adventních sobotách 4., 11. a 18. prosince od 6.30 roráty přenášíme z kostela sv. Augustina v Brně.
Na programu jsou i speciální Večerní zíváčky. Zkuste si teď představit, že bychom se mohli na chvíli přenést do země, kde je málo stromů, zato hodně trávy a pálí tam slunce víc než u nás. Pasou se tam velká stáda a hlídají je muži, kteří bydlí se svými rodinami ve stanech. A v jedné takové rodině žije osmiletý Samuel. První díl s názvem „Hledání“ uslyšíte ve středu 1. prosince od 19.00. Pro vysílání Proglasu příběhy z časopisu Duha nastudoval Václav Ambrož.
Advent můžete prožít také s oblíbeným cyklem Bible v liturgii. Projekt vznikal v letech 2000-2008 ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem a podílela se na něm celá řada biblistů. Věnují se prvnímu čtení, žalmu, druhému čtení, evangeliu a tématu, které všechna čtení spojuje. Vydáváme jej nyní na dárkovém flashdisku v našem audionakladatelství Slyš.to. Zadarmo si na www.slys.to můžete stáhnout výklady k jednotlivým nedělním liturgickým čtením období adventu cyklu C.

Poslední Jukebox Barvínku roku 2021 nás čeká v úterý 30. listopadu! Poslouchejte od 16.00 a soutěžte o hodnotné ceny! Na slyšenou těší Gabča, Verča a Štěpánka.

Etnograf a muzikant tělem i duší Zdeněk Vejvoda napsal své první Folklorní okénko v červnu 2010. Je to až k neuvěření, ale ve středu 1. prosince od 16.55 bude vysílat svůj stý pořad na vlnách Proglasu. Kde bere inspiraci pro přípravu pořadu? Zdeněk Vejvoda se představí jako upravovatel, zpěvák, pedagog i ředitel folklorního festivalu.

V pořadu Hrajte, kapely! pro všechny milovníky dechovky pro vás hledáme koncertní melodie pro klarinet, ve kterých se představí přední hráči moravských dechových hudeb. K poslechu ve čtvrtek 2. prosince od 16.55 zve Kateřina Kovaříková.

8. prosince 2021 uplyne 160 let od narození významné hudební osobnosti Ezechiela Ambrose. Byl skladatelem, sbormistrem, hudebním pedagogem i regenschorim. Věnoval se širokému okruhu hudby – od skladeb duchovních, chrámových, přes komorní, klavírní a houslové melodramy až po úpravy lidových a kostelních písní. Radio Proglas pořídilo unikátní nahrávky některých jeho skladeb v podání varhaníka Ondřeje Muchy a zpěvačky Gabriely Němcové. Právě ty zazní v týdeníku Oktáva v pátek 3. prosince v 16.55. Slovem nás s touto osobností seznámí Ondřej Mucha.

Dotýkání světla nabídne v následujícím období krátkou sérii o Komunitě Blahoslavenství. Redaktor Daniel Blažke si bude o jejím poslání a spiritualitě povídat s otcem Vojtěchem, sestrou Lucií a paní Věrou. První díl si nenechte ujít v sobotu 4. prosince od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest