katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 50. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 7. prosince v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého za zemřelé posluchače přátele Proglasu, ve středu 8. prosince mimořádně od 12.05 mši svatou na poděkování za 26 let Proglasu a s prosbou o dobrý 27. rok, ve čtvrtek 9. prosince od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 10. prosince mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v sobotu 11. prosince rorátní mši svatou od 6.30 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 12. prosince o třetí neděli adventní v 9.00 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdentsví.

Spíte dobře? A co děláte, když nemůžete usnout? Někdo se modlí, někdo čte a jiný např. žehlí. Co děláte, když se v noci probudíte a ne a ne usnout? Podělte se o své nejlepší recepty na usnutí a znovu-usnutí v pondělí 6. prosince od 22.30. Ke společnému hovoru v Noční lince zve P. Jan Krbec.

V prosincovém magazínu Barvínku se v úterý 7. prosince můžete těšit na první díl zbrusu nového miniseriálu Svatí 20. a 21. století. Zahájíme ho povídáním o sv. Matce Tereze, humanitární pracovnici a řeholnici albánského původu, která se stala zakladatelkou a první představenou řádu Misionářek lásky. Poslouchejte od 16.00.

Nestává se často, že by se v 21. století dokončovala barokní stavba podle původního návrhu. Jsou však objekty, které stojí za to, aby se i po 300 leté pauze dostavěly. A jedním z nich je Mariánská Týnice. Věhlasné poutní místo naprojektoval geniální barokní architekt Jan Blažej Santini Aichl. Postavena však byla jen z poloviny. Proč se tak stalo a jaké úsilí stálo za dostavbou, jež si v loňském roce vysloužila i titul Stavba roku Plzeňského kraje, se dozvíme od ředitelky Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, paní Ireny Bukačové. Přidejte se ve středu 8. prosince ve 20.15 v pořadu pražského studia.

Dva české kněžské semináře, pražský a olomoucký, zrovna nepraskají ve švech. Počty studentů v jednotlivých ročnících lze často spočítat na prstech jedné ruky. Co muži, kteří se rozhodli vydat na celoživotní kněžskou dráhu, prožívají při své formaci? S jakými předsevzetími a plány se připravují na život duchovního? Čeho se bojí a co považují za zásadní témata spojená s povoláním kněží? Nejen o to se bude v dalším díle pořadu Na dřeň ve čtvrtek 9. prosince od 16.00 zajímat redaktor Ondřej Havlíček.

V pořadu Hrajte, kapely! se ve čtvrtek 9. prosince vydáme za koncertními melodiemi pro trubku, ve kterých se představí přední hráči moravských i českých dechových hudeb. K poslechu v 16.55 srdečně zve Kateřina Kovaříková.

V Pardubicích působí již řadu let společnost Bethany – Dům pomoci, který se specializuje na terapeutickou, duchovní i praktickou pomoc seniorům terénním způsobem. Zvláště v období adventu doléhá na seniory samota více než v jiných obdobích roku a na ty, kteří se o ně starají zase úbytek psychických i fyzických sil. O tom všem si budeme povídat s dvěma představitelkami této neziskové organizace. Více se dozvíte v Dopoledni s Proglasem v pátek 10. prosince od 9.00.

Známý duchovní autor, karmelitán P. Vojtěch Kodet líčí v knize Bůh své bitvy neprohrává, svůj životní příběh. V obsáhlém rozhovoru tak postupně poznáváme jeho předky, dědečka, který prošel ruským zajetím, otce, bývalého politického vězně, a další členy rodiny. V otevřeném dialogu probírá i nelehká období života a otevírá témata, která jsou pro něj důležitá: víra jako osobní vztah, odpuštění, uzdravení, umění rozlišování nebo život s Božím slovem. Nenechte si ujít Knihovničku v neděli 12. prosince od 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest