katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 51. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 14. prosince v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého za nemocné posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 16. prosince od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 17. prosince mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v sobotu 18. prosince rorátní mši svatou od 6.30 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 19. prosince o čtvrté neděli adventní v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Centrum Kociánka nabízí v Brně a Březejci na Vysočině několik sociálních a zdravotních služeb pro lidi se zdravotním postižením. Do jedné z nabízených služeb se zatoulal náš reportážní mikrofon. Dnem na Aktivizačním centru Kociánky vás spolu s tamními uživateli provede redaktorka Anežka Hlávková. Naladíte v pondělí 13. prosince od 20.15.

Svátek svaté Lucie patří ve Švédsku k těm největším. Proč právě svatá Lucie? Jak ve Skandinávii prožívají advent? A nosí ve Švédsku dárečky dětem Ježíšek? Vydejte se spolu s Barvínkem a svatou Lucií do zasněženého Švédska! Poslouchejte v úterý 14. prosince od 16.00 nebo v repríze v sobotu 18. prosince od 11.00. Se svými hosty se na vás těší Veronika Fráňová.

I v předvánočním čase pro vás připravuje hudební redakce Proglasu zajímavé tematické pořady.
Někdejší zimní večery měly své kouzlo. Také proto, že se v teple domova při draní peří, předení nebo vyšívání zpívalo. Ženy zpívaly především balady – písňové skladby s neobvyklou, nejčastěji tragickou událostí. Máte-li chuť a čas, pojďte se ve Folklorním okénku zaposlouchat do několika baladických příběhů. K poslechu ve středu 15. prosince od 16.55 vás zve autorka pořadu Magdalena Múčková.
Pomalu se blíží nejkrásnější svátky v roce, naše Vánoce. Pokusme se v tento adventní čas, i přes složitost dnešní doby, trochu zpomalit, oprostit se od stresů a trochu relaxovat. Třeba poslechem nádherných orchestrálních melodií v podání našich špičkových dechových kapel. To je prosincový pořad Hrajte, kapely! ve čtvrtek 16. prosince od 16.55.
„Adventní mariánská hudba v habsburské monarchii v 17. století“ tak je nazvaný pořad, který pro Radio Proglas vytvořil muzikolog a barokista Radek Menoušek. Znít budou, jak název napovídá, adventní zpěvy, které doplní povídání o autorech i o období, ve kterém je jejich tvůrci komponovali. Nenechte si ujít Oktávu v pátek 17. prosince od 16.55.

Závislost na alkoholu, lécích, hazardních hrách a on-line sázení pomohou řešit v brněnské neziskové organizaci Renadi. Se spoluzakladatelem této obecně prospěšné společnosti psychoterapeutem Romanem Hlouškem budeme hledat odpovědi na otázky, jak najít cestu ze začarovaného kruhu ven. Poslouchejte pořad Dopoledne s Proglasem ve čtvrtek 16. prosince od 9.00.

Zákulisní informace z procesu tvorby pořadu, ale taky osobnější rozhovory s jednotlivými redaktory podcastu Na dřeň. I o tom bude předvánoční debata. V rozhovorech hostům často pokládají nelehké a velmi osobní otázky – a teď budou těmto otázkám čelit sami. Prostor bude taky pro dotazy, které jim položili sami posluchači. Poslouchejte ve čtvrtek 16. prosince od 16.00.

O čtvrté adventní neděli 18. prosince v roce 2011 přišla zpráva o smrti prvního polistopadového prezidenta. Deset let po odchodu Václava Havla bude redaktorka Marcela Kopecká o jeho životě mluvit s Michaelem Žantovským. Bývalého politika, diplomata a současného ředitele Knihovny Václava Havla se také zeptáme na přátelství, které ho s prezidentem pojilo, a knihu, jež o něm napsal. Nenechte si ujít v pátek 17. prosince od 9.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest