katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 2. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 11. ledna v 18.00 mši svatou za nemocné posluchače přátelé z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 13. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 14. ledna mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 16. ledna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

S Barvínkem se v úterý 11. ledna vydáme na samý jih Země a prozkoumáme sedmý kontinent světa! A to přímo s náčelníkem Pavlem Kaplerem, „antarktickým domovníkem“, který velí České vědecké stanici Johanna Gregora Mendela na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě. Na výpravu se vydáme v 16.00.

Počátkem roku 2017 si Martin Kašpar v Náměšti na Hané všiml demoličních prací na přístavbě nádražní budovy ze 70. let 20. století. Dozvěděl se, že samotná nádražní budova bude nabídnuta k prodeji; pokud se však nenajde kupec, historicky cenná nádražní budova bude zbourána. K demolici nakonec nedošlo a spolek Nádraží Náměšť na Hané bojující za záchranu této historické budovy může nyní realizovat své plány. Více prozradí pořad olomouckého studia v úterý 11. ledna ve 20.15.

Lípy jsou úžasné stromy. Jejich poznávacím znamením je srdčitý tvar listů i koruny. Jsou národním symbolem. Nebojí se času a spoluvytvářejí českou krajinu. Medová vůně jejich květů přináší vzpomínky na dětství. Také lipové dřevo má svou přitažlivost. Je bílé a měkké, nebrání se noži ani dlátu. Už bezpočtukrát posloužilo vzniku sošek Panny Marie a nejrůznějších světců. Folklorní okénko inspirované knihou Marie Hruškové a Pavla Hössla nás zavede za pozoruhodnými stromy v Čechách a na Moravě a zazní lidové písně v podání výborných českých lidových muzik. K poslechu ve středu 12. ledna v 16.55 srdečně zve Zdeněk Vejvoda.

V čase plesů a bálů zveme ve čtvrtek 13. ledna od 16.55 v pořadu Hrajte, kapely! k poslechu české a moravské besedy, která tradičně zní na mnoha krojovaných bálech na Moravě.

Ve čtvrtek 13. ledna bude hostem pořadu Jak se vám líbí skladatel David Rotter, podepsaný například pod kolekcí zhudebněných básní Jana Skácela Amulet nebo pod albem Večerný hosť, na němž Peter Lipa zpívá zhudebněné básně Milana Rúfuse. Novinka Davida Rottera se jmenuje Zamrzlé úsměvy a vznikla ve spolupráci s hercem Bolkem Polívkou. Poslouchejte od 19.15.

Třináctá část cyklu Pohledy do dějin hudby nás v Oktávě v pátek 14. ledna od 16.55 naposledy zavede do období romantismu. Tentokrát se zastavíme u Bedřicha Smetany, Giuseppa Verdiho, Gustava Mahlera, Richarda Strausse a také u Johanna Strausse mladšího.

Dotýkání světla věnuje krátkou sérii Komunitě Blahoslavenství. V prvních dílech si bude Daniel Blažke spolu s otcem Vojtěchem, sestrou Lucií a paní Věrou povídat o jejím poslání a spiritualitě. Jejich rozhovor naladíte v sobotu 15. ledna ve 20.15.

Kniha Připraven sloužit přináší otevřený, zábavný i dojemný rozhovor novinářky Renaty Kalenské s Karlem Schwarzenbergem. Více o této publikaci se dozvíte v Knihovničce v neděli 16. ledna ve 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest