katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 3. týden 2022Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 18. ledna v 18.00 mši svatou za posluchače přátelé z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 20. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. ledna mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 23. ledna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Danças Ocultas je portugalské akordeonové kvarteto, jehož název v překladu znamená Skryté tance. V pořadu Jak se vám líbí v úterý 18. ledna v 19.15 budeme hovořit s členem skupiny Filipem Calem. Dozvíte se, jak si jednotliví hráči mezi sebe dělí role, a hovořit budeme i o spolupráci s orchestrem, zpěvačkami nebo dalšími hudebníky.

Týden modliteb za jednotu křesťanů začíná památkou Panny Marie, Matky jednoty. Jaká je historie této památky a co pro jednotu můžeme udělat my, laikové? Na to se redaktor Antonín Žolnerčík zeptal P. Petra Šustáčka, duchovního správce farnosti Kozmice u Hlučína. Poslouchejte pořad ostravského studia v úterý 18. ledna ve 20.15.

Hitparáda lidových písní se na vlnách Proglasu začala vysílat v sobotu 7. dubna 2018. Proč Folklorní sedmička? Vybíráte ze sedmi písní tři, které svými hlasy můžete poslat do dalšího kola. Cílem folklorní hitparády není soupeření písniček mezi sebou (to vlastně ani nejde), ale jde především o upozornění na zajímavé nahrávky cimbálových muzik a lidových hudeb napříč etnografickými regiony Čech, Moravy a Slezska – s pokorou ukázat jejich krásu „způsobem veskrze moderním“. Interpret, který boduje se třemi písněmi celkem devětkrát za sebou, získává titul „Zlatý výběr Folklorní sedmičky“. Kdo tento symbolický titul získal? Které muziky a písničky se těšily vaší největší přízni? To prozradí Folklorní okénko ve středu 19. ledna od 16.55.

Vendula Pavláčková ráda cestuje a poznává nové země a kultury. Od dětství ji přitahovala Afrika. V roce 2016 se jí podařilo strávit měsíc v Keni jako dobrovolnici pomáhající na farmě a s podporou místních sirotků a jejich vzděláváním. Od té doby se do Afriky vypravila na cesty v řádu několika měsíců ještě čtyřikrát. V červnu 2020 vydala knihu Uprostřed africké svobody aneb (ne)všední život v Keni, psána je formou cestovního deníku a výtěžek z jejího prodeje má podpořit výstavbu nové nemocnice v Keni. Více prozradí v pořadu olomouckého studia ve středu 19. ledna od 20.15.

Pořad Hrajte, kapely! bude věnován Josef Husákovi, kapelníkovi Květovanky, který v prosinci oslavil své pětašedesátiny. Můžete se těšit na rozhovor s kapelníkem, který svoji muzikantskou kariéru začal v Lánech studiem hry na violoncello. Od roku 1984 je kapelníkem Květovanky, která jako jedna z mála kapel v Čechách měla od svého začátku jak hudební, tak i taneční složku. S ní procestoval téměř celý svět a natočil stovky písniček pro rozhlas, televizi a na CD. O tom všem si budeme povídat v lednovém pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 20. ledna od 16.55.

20. ledna uplynulo 410 let od smrti císaře Rudolfa druhého. O době kdy vládl, ale především o hudbě, jaká se na pražském dvoře tenkrát hrála, vám povídání a hudební ukázky připravil muzikolog a barokista Radek Menoušek. Poslouchejte týdeník pro milovníky klasické hudby – Oktávu – v pátek 21. ledna od 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest