katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglasu na 4. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 25. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 27. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 28. ledna mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 30. ledna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Do pořadu Dopoledne s Proglasem přijde v pondělí 24. ledna od 9.00 Alexandra Jacobea. Od roku 2021 působí jako evangelická farářka v pražských Dejvicích. Stala se jednou z tváří projektu Nekostel, který vznikl pod patronací Českobratrské církve evangelické. O práci farářky v dnešní společnosti bude řeč od 9.00.

Šárka Miková přednáší o Teorii typů, z níž vyplývá, že děti nejsou stejné. Vyškolila také tisíce českých učitelů. V pondělí 24. ledna si s ní v pořadu pražského studia budeme povídat o vrozených potřebách, podle kterých každý z nás patří k určitému typu osobnosti. Více můžete slyšet od 20.15.

V pondělí 24. ledna, v předposledním dnu Týdne modliteb za jednotu křesťanů, si právě o tomto tématu můžete povídat s šéfredaktorem Pavlem Mikšů. Noční linka začíná ve 22.30.

K uskutečnění projektu, zaměřeného na motorické obtíže u dětí, získala Kamila Banátová podporu Nadačního fondu Univerzity Palackého v Olomouci. Cílem je adaptovat do českých škol nástroj k odhalení těchto komplikací, a předejít tak dalším nežádoucím problémům, jakými mohou být úzkostné a depresivní stavy, poruchy chování či nadváha. Více přinese pořad olomouckého studia, který na úterý 25. ledna na 20.15 připravila Gabriela Žilinská.

V našem seriálu Po stopách sběratelů lidových písní si tentokrát v rámci pořadu Folklorní okénko představíme Josefa Černíka, jehož největším dílem je sbírka Zpěvy moravských Kopaničářů, která obsahuje kolem 2000 písní zaznamenaných v oblasti Moravských Kopanic. Neomezoval se však jen na tuto oblast. Jako jeden z mála sběratelů lidových písní zaznamenával i písně cikánské. Více se dozvíte ve středu 26. ledna v 16.55.

Ve středu 26. ledna se podíváme za královéhradeckými zvony a zvoníky. Neopomeneme ani třetí největší zvon v naší republice s jeho více než 500 letou historií, a sice zvon – sv. Augustin. Podíváme se také na unikátní Společenství zvoníků, které má svůj ceremoniál i dobové kostýmy. Pořad královéhradeckého studia uslyšíte od 20.15.

Skautský ostrov nebo skautské biřmování. I takové speciality mohou okusit skauti ve Švédsku, k nimž se hlásí i tamní král. Je skauting univerzální myšlenkou? A jak moc se liší jeho výchovné myšlenky u nás a v severských zemích? O tom povypráví Veronica a Pavel Šochmanovi, skautští vůdci ze Stockholmu. Poslouchejte ve čtvrtek 27. ledna od 16.00 pořad Za 5 pět.

V dalším vydání týdeníku Hrajte, kapely! ve čtvrtek 27. ledna pro vás od 16.55 vybíráme taneční a koncertní melodie v podání velkých i malých dechových orchestrů. Profesionální flétnistka a hudební pedagožka Martina Komínková bude s redaktorkou Radkou Rozkovcovou mluvit zejména o online výuce metodiky hry na zobcové flétny. Jejich rozhovor uvedeme ve čtvrtek 27. ledna od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest