katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 5. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 1. února v 18.00 mši svatou za zemřelé přátelé posluchače Proglasu z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve středu 2. února na svátek Uvedení Páně do chrámu mimořádně mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 3. února od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 4. února mši svatou v 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 6. února v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Vila Tugendhat, která byla postavena v letech 1929-1930 pro Gretu a Fritze Tugendhatovi, je již 20 let zapsaná na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Nejen o historii, ale také o Geniu Loci této slavné brněnské vily bude v Dopoledni s Proglasem v pondělí 31. ledna od 9.00 hovořit ředitel Muzea Města Brna Zbyněk Šolc a vedoucí vily architektka Iveta Černá. K poslechu zve Jan Krbec.

Jak vstupujete do nového roku, dáváte si nějaká předsevzetí, nebo přemýšlíte o tom co se děje nejen u nás, ale v celém světě? Prosíme Boha o pomoc? V Noční lince v pondělí 31. ledna od 22.30 se na vás těší Anna Macková. Diskutovat můžete jako každé pondělí prostřednictvím telefonní linky 543 217 242, SMS na 775 132 132 nebo e-mailu zive@proglas.cz.

První únorový den od 16.00 se v magazínu Barvínku můžete vydat na Zimní olympijské hry. Připraveno je i povídání o blahoslavené Marii Restitutě Kafkové, o které více prozradí P. Pavel Hověz. Jako každý díl i tento si můžete poslechnout v sobotní repríze 5. února od 11.00.

Česko čeká rok s prezidentskými kandidáty. A potřetí od zavedení přímé volby zvažování nás občanů, koho vybrat. Hosté pořadu Za 5 pět v minulosti pracovali pro prezidentské kandidáty, kteří nakonec neuspěli. Říká se, že dějiny píší vítězové, můžeme se o volbách poučit i od těch, kdo nezvítězili? Hosty pořadu jsou odborník na politické kampaně, režisér a spisovatel Jakub Hussar, který pracoval ve štábech Vladimíra Franze a Pavla Fischera, a překladatel Viktor Janiš ze štábu Michala Horáčka. Voličům doporučují číst Bibli a sledovat dosavadní životní příběh těch, kdo o úřad budou usilovat. Reprízu pořadu uslyšíte ve čtvrtek 3. února od 16.00.

V zimních procházkách Brnem možná přijde vhod nabídka k návštěvě zdejšího Diecézního muzea. Jaká byla motivace k jeho založení? Na co se může návštěvník těšit? A jaký exponát by rád vystavoval ředitel instituce? Nejen na to se v zákoutích muzea ptala redaktorka Anežka Hlávková. Poslouchejte pořad brněnského studia ve čtvrtek 3. února od 20.15.

Již počtrnácté v rámci týdeníku Oktáva otevře Klára Beránková seriál Pohledy do dějin hudby, ve kterém se zaměří na ty skladatele, kteří komponovali v duchu impresionismu. Tato velmi krátká tvůrčí etapa přelomu 19. a 20. století se projevila jen u několika komponistů. Jak zjistíte v pátek 4. února od 16.55, pro některé byla jen přechodnou záležitostí. Předchozí deset dílů seriálu najdete v audioarchivu Proglasu.

V pátém pořadu vzdělávacího cyklu Dějiny křesťanského výtvarného umění představí prof. Jan Royt románský sloh 11. a 12. století. Označuje se tak umění v zemích, kde se hovořilo románskými jazyky. Pořad připravila redaktorka Jana Beránková. K poslechu jej Proglas nabídne v pátek 4. února od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest