katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 6. týden 2022Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 8. února v 18.00 mši svatou za nemocné přátelé posluchače Proglasu z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 10. února od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. února mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 13. února v 9.00 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V pondělí 7. února se od 9.00 bude redaktorka Hana Svanovská v pořadu Dopoledne s Proglasem věnovat 100. výročí narození významného moravského básníka Jana Skácela. Pozvání přijali pravidelný spolupracovník Proglasu a dlouholetý Skácelův „vyznavač“ literární vědec Jiří Trávníček, a také primáš hudebního souboru Hradišťan Jiří Pavlica, autor zásadního zhudebnění Skácelovy poezie. Jakou roli hraje v takřka kultickém postavení tohoto tvůrce v rámci české literatury skutečnost, že šlo o básníka za normalizace „zakázaného“? Do jaké míry tomu pomohlo zdařilé zhudebnění jeho poezie? Čím je Jan Skácel pro „Moravany“ a čím pro „Čechy“? Jak je možné, že Skácelova poezie více než třicet let po jeho smrti stále rezonuje mezi širokými vrstvami čtenářů všeho věku a vzdělání? Dozvíte se v pořadu Dopoledne s Proglasem.

Jaké to je, být zaměstnaná na plný úvazek, mít rodinu a vedle toho psát knihy? I to se budeme ptát historičky a spisovatelky Jany Kopečkové Pažoutové. Její díla jsou zasazena do naší historie. Ať už té reálné nebo malinko pozměněné. Jak? To se dozvíte v pořadu pražského studia v pondělí 7. února od 20.15.

Čtete, nebo posloucháte? Preferujete klasické tištěné knihy, nebo raději posloucháte audio knihy? Jaký je váš oblíbený žánr? A co Písmo? Pokud zrak neslouží, zkusili jste Boží slovo poslouchat? Poprosili jste někoho, aby vám předčítal? Zapojte se do Noční linky s P. Janem Krbcem v pondělí 7. února od 22.30.

Kina v České republice začala v roce 2021 promítat až na konci května. I přesto stihla dětem nabídnout třicet filmů. Moderátor a redaktor Radek Habáň je všechny zhlédnul a seřadil do žebříčku od těch nejhorších po nejlepší. Mezi ně přidal více než dvacítku filmů, které nabídly dětem streamovací platformy v uplynulém roce. Dozvíte se, čemu se Radek nejvíc zasmál, kterým filmům byste se měli vyhnout a neztrácet s nimi čas, a které stojí za zhlédnutí! Mimo jiné vám Radek ve svém tradičním filmovém přehledu prozradí, že se to v kinech hemžilo roboty a draky, ale ze všeho nejvíc se zpívalo. Více se dozvíte ve filmovém Barvínku v úterý 8. ledna od 16.00. Po odvysílání se můžete těšit na podrobný článek s recenzemi na webu junior.proglas.cz.

V rámci Folklorního okénka nabízíme seriál o primášských osobnostech – trojici sběratelích lidových písní a tanců svého regionu narozených v roce 1922, kteří se stali legendami. Nejstarší z nich byl Jura Petrů (*21. ledna). Neocenitelná je jistě jeho muzikantská činnost na slováckém Dolňácku, zejména na Kyjovsku. Kromě primášování vlastní muziky se nějakou dobu věnoval i mužskému sboru v Kyjově. V řadě obcí na Kyjovsku vypomáhal často jako muzikant a znalec místních lidových písní. První díl Folklorní okénka s názvem Tré primášé naladíte ve středu 9. února v 16.55.

8. prosince 2021 uplynulo 160 let od narození významné hudební osobnosti Ezechiela Ambrose. Byl skladatelem, sbormistrem, hudebním pedagogem i regenschorim. Věnoval se širokému okruhu hudby – od skladeb duchovních, chrámových, přes komorní, klavírní a houslové melodramy až po úpravy lidových
a kostelních písní. Radio Proglas pořídilo unikátní nahrávky některých jeho skladeb v podání varhaníka Ondřeje Muchy a zpěvačky Gabriely Němcové, které nás budou provázet pořadem Oktáva v pátek 11. února v 16.55. Slovem nás s touto osobností seznámí Ondřej Mucha.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest