katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 9. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 1. března v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého za zemřelé posluchače, na Popeleční středu 2. března mimořádně mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 3. března od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 4. března mši svatou v 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 6. března v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. Na Popeleční středu 2. března v 15.00 a v pátek 4. března se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Radka Šefců působí v pražské Národní galerii jako vedoucí chemické laboratoře. Právě s ní můžete projít výstavou nazvanou Falza? Falza!, která představuje napodobeniny obrazů, soch, kreseb, ale i užitého umění. Dozvíte se, jak padělky vznikaly, komu byly určeny a jaké metody se dnes k ověření pravosti umělecký děl používají. Nenechte si ujít pořad pražského studia v pondělí 28. března od 20.15.

Člověk se rodí jako Boží tvor. Kráčí po cestě, kterou si sice sám určuje, ale pokud je věřící, snaží se hledat tu, kterou mu ukazuje Bůh. Ne vždy je to snadné. Proto se modlíme a prosíme o Boží pomoc – Boha samotného, mnohdy i skrze Pannu Marii nebo svaté. Prožili jste okamžiky, kdy jste cítili více než kdy jindy Boží pomoc? Na tuto otázku budeme hledat odpovědi v rámci Noční linky s Klárou Beránkovou v pondělí 28. února od 22.30.

V březnovém magazínu Barvínku si připomeneme Světový den vody, který připadá na 22. března. V seriálu Svatí 20. a 21. století si představíme svatou Giannu Berettu Mollovou a nakonec se dozvíme, proč je jednou z tradic na Den pí – 14. března – pojídání koláče. To vše v úterý 1. března od 16.00.

I letos pro vás Proglas na Popeleční středu připravil tematický program. Na speciály k tomuto dni se můžete těšit v 16.00 a v 16.55. V 15.00 se můžete připojit k modlitbě Křížové cesty. V 15.30 zazní Poselství papeže Františka k postní době 2022. V 18.00 vám nabídneme mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách.

Se začátkem ledna otevřela Armáda spásy novou ordinaci pro lidi bez domova, tentokrát v Praze. Ordinace je určena především osobám bez domova, sociálně vyloučeným lidem, ale i osamělým seniorům či klientům azylových domů. O tom, proč lidé bez domova z nejrůznějších důvodů obvykle nevyhledávají zdravotní pomoc, a to i přesto, že jejich zdravotní stav bývá vzhledem k jejich způsobu života často mnohem horší než ve většinové populaci, si budeme povídat s lékařkou Armády spásy, Andreou Pekárkovou. Poslouchejte pořad pražského studia ve středu 2. března od 20.15.

Jistě není náhodou, že trojlístek populárních a nezapomenutelných muzikantů, kterým se zvyklo říkat „březnoví králové české dechovky“, se narodili v roce 1902 tři pátky za sebou. Na Proglasu vám přinášíme velký březnový seriál o skladatelích Josefu Poncarovi, Karlu Vackovi a Jaromíru Vejvodovi, jejichž popularita i umělecký odkaz a popularita stále trvá po celém světě. Poslouchejte pořady Hrajte, kapely! každý březnový čtvrtek od 16.55.

Týdenní čtení z Tóry je kniha rabína Jonathana Sackse, v níž čtenářům předkládá své úvahy nad knihou Exodus, zabývá se problémy současnosti na pozadí starozákonních textů a naopak vysvětluje biblické texty na příkladech z dnešního světa. Jak zmiňují recenzenti a kritici, jedná se o výjimečnou publikaci propojující tradiční texty s problémy 21. století, autor se věnuje řadě detailů a přitom je schopen převodu na pochopitelnější paralely pro dnešního čtenáře. Více prozradí Knihovnička v neděli 6. března od 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest