katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 10. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 8. března v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého za zemřelé posluchače, ve čtvrtek 10. března od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. března mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 13. března v 9.00 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. Ve středu a v pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Přibližně každá třetí žena zažila během svého života určitou formu domácího násilí. Redaktorka Jana Kuklová si proto k mikrofonu brněnského studia pozvala psycholožku a vedoucí Informačního a poradenského centra pro ženy Rosa Branislavu Marvánovou Vargovou, aby se jí ptala, jak domácí násilí rozpoznat; jakých varovných signálů si všímat a jak pomoci ženám, které se v násilném vztahu nacházejí. Poslouchejte v pondělí 7. března od 20.15.

V úterý 8. března se v Barvínku připravte na pořádnou (street)show! Michal Tříska odjel po maturitě do Londýna, aby se věnoval buskingu – pouličnímu umění. Kde se vzala jeho láska k žonglování a street show? Co všechno ho naučila komunita umělců kolem slavné tržnice Covent Garden? Jak se liší publikum v Londýně, Berlíně a Česku? Poslouchejte od 16.00.

Ženám, které žijí v násilném vztahu, pomáhá v Česku a dalších deseti zemích světa mobilní aplikace Bright Sky. Lidé se v ní mohou seznámit s problematikou domácího násilí, vyhledat pomoc pro sebe nebo své blízké a nalézt podporu pro řešení své situace. O tom, jak tato aplikace vznikla a proč by si ji měl do svého mobilního telefonu nainstalovat každý, hovořila redaktorka Jana Kuklová s Veronikou Řídelovou z Nadace Vodafone, která se podílela na vytvoření české verze. Pořad brněnského studia naladíte v úterý 8. března ve 20.15.

18. března si připomeneme bohužel nedožité kulaté jubileum Vladimíra Baiera. Vynikající muzikant a skladatel, někdejší dvorní autor hudebních úprav slavné Konrádyho dudácké muziky, etnograf, dlouholetý ředitel Muzea Chodska v Domažlicích a sběratel lidových písní odešel do muzikantského nebe už v roce 2010. Jeho stopa v regionální historii a národopisu Chodska a západních Čech je velmi hluboká. Ohlédnutí za jedním naplněným muzikantským životem ve Folklorním okénku na vlnách Proglasu připravil a uvádí Zdeněk Vejvoda, a to ve středu 9. března v 16.55.

V týdeníku Hrajte, kapely! vám přinášíme velký březnový seriál o skladatelích Josefu Poncarovi, Karlu Vackovi a Jaromíru Vejvodovi, jejichž popularita i umělecký odkaz stále trvá po celém světě. Na odkaz tří skladatelů navazují i festivaly Vackovo Vysoké Veselí, Poncarovy Zdice a Vejvodova Zbraslav. Jejich programové skladbě se budeme věnovat ve čtvrtek 10. března od 16.55.

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí je součástí Muzea regionu Valašsko a v minulých letech prošel rozsáhlou rekonstrukcí. O nových začátcích pojednává pořad olomouckého studia ve čtvrtek 10. března ve 20.15.

Oktávu v pátek 11. března v 16.55 navštíví paní Věra Lejsková společně s Hanou Bartošovou. Povídat budou o minulosti, současnosti i nadějemi na budoucnost Klubu moravských skladatelů, organizace, kterou před 100 lety založil Leoš Janáček.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest