katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 12. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 22. března v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 24. března od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 25. března mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 27. března v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. Ve středu a v pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Na 22. března připadá Světový den vody. My si o vodě, její důležitosti, ale i o různých zajímavostech s ní spojených, budeme povídat společně s Aničkou Slavíkovou z LIPKY v úterý 22. března od 16.00.

Jiří Pajer je moravský historik, etnograf a archeolog, v odborných kruzích znám především svým celoživotním zájmem o dějiny a výrobu keramiky moravských novokřtěnců. Ve stínu jeho historického a archeologického zájmu neprávem stojí také jeho činnost sběratelská. Po Vladimíru Úlehlovi a Hynku Bímovi patří jeho sběry lidových písní ze Strážnice a okolí k nejčetnějším. Sběratelským aktivitám Jiřího Pajera bude patřit další Folklorní okénko, k jehož poslechu vás zve Magdalena Múčková ve středu 23. března v 16.55.

Ve středu 23. března vám od 18.00 mimořádně nabídneme řeckokatolickou liturgii. Mše bude v církevní slovanštině, která spojuje jak řeckokatolíky, tak pravoslavné. Čtení a kázání bude v češtině. Sloužit bude P. Ján Bilý z farnosti sv. Leopolda v Brně.

Centrum pro rodinu jako pastorační centrum ostravsko-opavské diecéze vzniklo v listopadu 1999 a angažuje se na poli rodinné, manželské a sociální problematiky. Od svého zrodu úzce spolupracuje s neziskovou organizací Centrum pro rodinu a sociální péči z. s., která byla v Ostravě založena v dubnu 1993. Jejím posláním je podporovat manželství, rodinu a mezilidské vztahy na základě křesťanských hodnot. Podpora se uskutečňuje prostřednictvím Střediska Rodina a Střediska Výzva. V sídle organizace na Syllabově ulici ve Vítkovicích natáčel redaktor Antonín Žolnerčík. Poslouchejte ve středu 23. března od 20.15.

Jistě není náhodou, že trojlístek populárních a nezapomenutelných muzikantů, kterým se zvyklo říkat „březnoví králové české dechovky“, se narodili v roce 1902 tři pátky za sebou. A právě „Třetímu králi“ Jaromíru Vejvodovi bude věnován týdeník Hrajte, kapely! ve čtvrtek 24. března v 16.55.

Pražské jaro je pojem mezi našimi festivaly klasické hudby. Po dvou letech se zdá, že proběhne v plném rozsahu a bez omezení. Ale s jakým programem? To se dozvíte v rozhovoru se zástupcem ředitele a mluvčím festivalu Pavlem Trojanem. Nenechte si jej ujít v týdeníku Oktáva v pátek 25. března v 16.55.

Kniha v dialogické formě mapuje dějiny moderních politických idejí a představ o vládě a spravedlnosti, jak je chápali liberální, socialističtí, komunističtí, nacionalističtí a fašističtí intelektuálové od konce 19. století až do počátku 21. století. Zároveň se jedná o intelektuální životopis historika a esejisty Tonyho Judta. A v neposlední řadě pak o hledání pravdy, o možnostech společenské obrody, jakož i o morálních selháních i povinnostech intelektuálů v politice. Zajímavou publikaci Intelektuál ve 20. století: Rozhovor Timothyho Snydera s Tonym Judtem vám představí Hana Svanovská v neděli 27. března od 13.30.

Rozhovor s věřícím člověkem, který strávil přes 30 let u policie. Sloužil v pořádkových silách, u pohraničníků, i u městské policie. Zároveň hrál jako kaskadér, což bylo jeho koníčkem. Bude nám vyprávět o své konverzi a neuvěřitelných duchovních cestách, což mu pomohlo brát práci u policie jako poslání. Pořad Křesťan a svět v neděli 27. března od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest