katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 13. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 22. března v 18.00 mši svatou, ve čtvrtek 24. března od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 25. března mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 27. března v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. Ve středu a v pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Pořad královehradeckého studia ukáže, že „učitel národů“ Jan Ámos Komenský nebyl zdaleka jen učitelem, ale i významným filosofem, etikem, psychologem, průkopnickým myslitelem i spisovatelem. V pondělí 28. března se od 20.15 dozvíte se i mnoho méně známých informací o jeho osobnosti.

S redaktorem Martinem Weisbauerem můžete navštívit osamělé romantické místo s názvem Byšičky, které leží poblíž Lázní Bělohrad ve Východních Čechách. Na kopečku v krásné krajině stojí poutní kostelík sv. Petra a Pavla s přilehlým hřbitovem, odkud jsou nádherné výhledy do krajiny. Celé místo i zdejší „umrlcův sad“ údajně přispěli k tomu, že zde Karel Jaromír Erben našel inspiraci pro své balady. Bez zajímavosti není ani zvláštní křížová cesta, kterou po jejím obnovení vysvětil biskup Josef Kajnek. Více se dozvíte v úterý 29. března od 20.15.

Umělecká dílna Krnov, která se hlásí k principům sociálního podnikání, byla založena na jaře roku 2008 za účelem zaměstnávání osob se zdravotním postižením, rozvíjením jejich schopností a dovedností. Její zakladatelé chtěli poukázat na to, že i tyto osoby jsou pro společnost přínosem a pracovat nejen chtějí, ale také umí. O tom, že kreativní tvorba nemá hranice, se přesvědčte v pořadu Chrpa Krnov, kde ředitel chráněné dílny Petr Světlík přiblíží fungování firmy. Poslouchejte ve středu 30. března od 20.15.

Hosty pořadu Za 5 pět byli tři svědkové války na Ukrajině. Kněz, který minulý týden doprovázel kardinála Michaela Czerneho na mírové misi ve válce. Žena, která již dávno upozorňovala na soukolí ruské propagandy. Od té doby ruské soukolí semlelo všechny, kdo se v názorech liší. A reportér, který se z Ukrajiny vrátil před nedávnem. Hovoří Petr Vacík, Olga Hildenburgová a Josef Pazderka. Aktuální pořad s Petrem Vizinou uslyšíte ve čtvrtek 31. března od 16.55.

Mezinárodní den ptactva připadá na 1. dubna a právě okřídleným společníkům věnuje Studio Brno celý pořad. Dokument o ochraně ptáků, o lidech, co s nimi pracují, a taky o tom, jak je ptačí svět rozmanitý, připravila Anna Janošková. Pořad brněnského studia uslyšíte ve čtvrtek 31. března od 20.15.

Kající a postní hudba v rudolfínské Praze – tak zní název pořadu muzikologa a barokisty Radka Menouška, který vytvořil pro Radio Proglas. Nastíní v něm dobu a způsob života, ale především hudbu, která se v postní době hrála v letech 1583 až 1612. Nenechte si ujít pořad Oktáva v pátek 1. dubna od 16.55.

MUDr. Aleš Hejlek (*1952) vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni. Je internistou se specializací v gastroenterologii a endoskopii. Učí mnoho let na vyšší zdravotnické škole a na Jihočeské univerzitě. Je členem Církve bratrské a byla mu řadu let svěřena odpovědnost ve sborové výchovné práci v oblasti vzdělávání, zejména s mládeží. Aktivně se podílí na činnosti Sdružení křesťanských zdravotníků v České republice od jeho začátku. Rozhovor s touto osobností nabídne pořad Křesťan a svět v neděli 3. dubna od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář