katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 14. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 5. dubna v 18.00 mši svatou za zemřelé přátelé posluchače Proglasu z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 6. dubna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 7. dubna mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 10. dubna v 9.00 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. Ve středu a v pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Dubnový magazín je tady! Proč je první duben spojený s žertíky a drobnými zlomyslnostmi? Kdo to byl sv. Maxmilián Kolbe? A co se děje s vodou po spláchnutí? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte v magazínu Barvínku 5. dubna od 16.00.

Nejen být krásná, odpočatá a svěží zvnějšku, ale udržet si také vnitřní svěžest. Tato vize stála u zrodu konference pro ženy, která se uskutečnila v biskupském environmentálním resortu Hubert Hukvaldy. V úterý 5. dubna se od 20.15 v pořadu olomouckého studia můžete zaposlouchat do atmosféry této akce a do svědectví žen, které se jí zúčastnily.

Folklorní okénko na vlnách Proglasu ve středu 6. dubna v 16.55 věnujeme dalším dvěma nezapomenutelným hlasům české lidové písně. V pořadu z cyklu Zlato v hrdle aneb Pěvecké osobnosti etnografických regionů si představíme výjimečné interprety zejména jihočeských písní Evu Peckovou a Jiřího Icu Pospíšila. Na setkání s jejich vynikajícími nahrávkami a poutavými životními příběhy se těší autor pořadu Zdeněk Vejvoda.

Herečka a písničkářka Lucie Dlabolová byla hostem našeho pořadu Jak se vám líbí poprvé v roce 2015, kdy spolu s Martinem Kyšperským představovala album Bulisovi, věnované tvorbě jejího otce Jiřího Bulise. Ve středu 6. dubna od 19.15 vystoupí živě v Koncertním studiu Proglasu se svým vlastním triem a s vlastními písněmi.

Poutní cesta z Prahy Břevnova do kláštera v Hájku patří mezi významné kulturní památky. O to, aby tomu tak bylo i v budoucnu se v současné době stará spolek Poutní cesta Hájek. Rozhovor s jeho předsedkyní Kateřinou Pařízkovou vám nabídne nejen všeobecné, ale i aktuální informace o této poutní cestě. Pořad pražského studia uslyšíte ve čtvrtek 7. dubna od 20.15.

Korán je posvátnou knihou islámu. Těší se veliké úctě. Podle muslimů se jedná o zjevené, živé a arabské Boží slovo. Vznik této „čítanky“ muslimů a přístupy k ní vám přiblížíme v druhém pokračování seriálu Islám – znamení doby. Poslouchejte v pátek 8. dubna od 20.15.

Po dvouleté odmlce způsobené pandemií se do brněnských kostelů vrací velmi oblíbený Velikonoční festival duchovní hudby. O tom, co nabídne, nám do Oktávy přijdou povídat ti, kteří vytvářeli jeho dramaturgii: Vladimír Maňas a Ondřej Múčka. V pátek 8. dubna od 16.55 se na vás těší také Klára Beránková.

Ve své nové knize nabízí emeritní letohradský farář Václav Vacek jakousi tresť své mnohaleté pastorační činnosti. Jejím jádrem jsou meditace na téma nejdůležitější křesťanské modlitby Otčenáš, kniha ale obsahuje také úvahy o modlitbě jako takové, čerpající z židovské a křesťanské spirituální tradice, či texty pro domácí liturgii. Více se dozvíte od Hany Svanovské v pořadu Knihovnička v neděli 10. dubna od 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest