katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 15. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 19. dubna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve středu 20. dubna od 18.00 řeckokatolickou liturgii z kostela sv. Leopolda v Brně, ve čtvrtek 21. dubna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 22. dubna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, na neděli Božího Milosrdenství 24. dubna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku, mimořádně od 15.00 z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a v neděli v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Proglas zve k prožití Novény k Božímu milosrdenství, která začíná na Velký pátek. Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazuje na Velký pátek od 14.00, na Bílou sobotu a Neděli Zmrtvýchvstání od 15.00 a další dny od 15.10.

U příležitosti Dni Země se v úterý 19. dubna vydáme s Barvínkem na návštěvu za Johannem Gregorem Mendelem. Otce genetiky, ale také včelaře a meteorologa, který letos slaví 200 let od svého narození, navštívíme v Mendelově muzeu, které se nachází v části rozlehlého areálu Augustiniánského opatství v Brně. Všechny malé i velké zveme od 16.00.

Vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině vám mimořádně ve středu 20. dubna od 18.00 nabídneme řeckokatolickou liturgii. Mše bude v církevní slovanštině, která spojuje jak řeckokatolíky, tak pravoslavné. Čtení a kázání bude v češtině. Sloužit bude P. Ján Bilý z farnosti sv. Leopolda v Brně.

Kamila Tomšejová (rozená Šošovičková) je již 10 let kmenovou zpěvačkou Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů. U příležitosti tohoto výročí vydala své první profilové CD. Rodačka z Lužic u Hodonína se ve svých 14 letech stala laureátkou soutěže Zpěváček. Právě na této soutěži začala její spolupráce s BROLNem. Kamila přijala pozvání do studia Proglasu, a proto ve středu 20. dubna za pět minut pět bude Folklorní okénko patřit písním z Podluží.

Dům, který si vyrobí veškerou potřebnou elektrickou energii ze slunce, uloží si ji v bateriích a následně spotřebuje. Zachytí maximum dešťové vody, splachuje s ní a po přečištění využije i třeba ve sprše. Nezbavuje se zbytečně drahocenného tepla, ale přitom se v něm zdravě dýchá a žije. Dům, který se snaží žít v symbióze s přírodou. Jeden takový postavil Pavel Podruh a o něm bude pořad pražského studia ve čtvrtek 21. dubna od 20.15.

Kdo patří mezi klasiky české dechovky? Mnozí si určitě odpovíte, že pánové Vejvoda, Vacek, Poncar nebo Borovička. Ale českou dechovku proslavily i skladby dalších autorů, které ve svém repertoáru mají naše dechovky. Pojďme se společně ve čtvrtek 21. dubna v 16.55 v pořadu Hrajte, kapely! zaposlouchat do skladeb pánů Hotového, Ginzla, Stelibského, Šolce, Vršeckého, Burleho, Lampa, Tesaře a dalších. Mnohé melodie určitě znáte, jen o jménech jejich autorů se tak často nemluví.

Jedním ze základních stavebních kamenů křesťanské morálky je nauka o habitech. Špatným zvyklostem se říká neřesti a těm se věnuje osmidílný seriál. Hovořit o nich budeme z praktického hlediska s P. Pavlem Kafkou. Nejprve se zaměříme na to, jak se z hříchu stává neřest, jaké neřesti rozlišujeme a na základní taktiku, jak se proti nim stavět. První část seriálu o neřestech uslyšíte v sobotu 23. dubna od 20.15.

Do Brna se po odmlce způsobené pandemií vrací velmi oblíbená Mezinárodní soutěž žesťových nástrojů Brno. Naváže na dlouholetou tradici soutěžení trumpetistů, hornistů, pozounistů, tubistů i fagotistů. Více o tom v pátek 22. dubna od 16.55 v týdeníku klasické hudby Oktáva. Hostem Kláry Beránkové bude Jindřich Petráš.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest