katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 17. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 26. dubna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 28. dubna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 29. dubna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 1. května od 9.00 poutní mši svatou z kostela Všech svatých z Lázní Bělohrad. U příležitosti 300. výročí povýšení Lázní Bělohrad na městečko ji celebruje pomocný biskup královéhradecký Josef Kajnek.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí, středu a v neděli v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Projekt Adopce nablízko posílá mladé dobrovolníky do rozličných zemí. Pořad Čtyřlístek v Bulharsku vám přinese svědectví tří dobrovolníků ze Staré Zagory, kam se vydali, aby se po celý rok věnovali dětem na okraji společnosti. Jejich příběh si poslechnete v pondělí 25. dubna od 20.15.

V jukeboxu Barvínku budeme v úterý 26. dubna opět soutěžit! Můžete zavolat, vybrat si písničku, splnit úkol a budete zařazeni do slosování! Na vaše telefonáty se od 16.00 těší Verča a Štěpánka.

V pořadu olomouckého studia si přiblížíme festival Dvořákova Olomouc, který nabídne velkolepou oslavu hudby. Jubilejní dvacátý ročník, který se uskuteční 12. až 28. května, se odehraje na různých místech Olomouce včetně poutního místa na Svatém Kopečku. Více o mezinárodním hudebním festivalu v úterý 26. dubna od 20.15.

Po jedenácti letech odchází z Proglasu folklorní redaktorka Kateřina Kovaříková. Jaké lidové písně má nejraději? A které ji provází již od dětství? Tentokrát ji ve Folklorním okénku ve středu 27. dubna přivítá v roli hosta Magdalena Múčková. Poslouchejte od 16.55.

Flétny patří mezi velmi oblíbené dechové hudební nástroje. Redaktor Antonín Žolnerčík si v budově ZUŠ ve Slezské Ostravě k mikrofonu pozval umělkyni Liselotte Rokytu, která v současné době patří mezi nejvýznamnější interprety rumunského stylu hry na Panovu flétnu. Pořad ostravského studia nabídneme ve středu 27. dubna od 20.15.

Když se řekne Česká muzika, málokterý Čech si nevybaví některou z melodií, které proslavil kapelník František Kmoch. Složil na stovky pochodových a tanečních skladeb. Ve své tvorbě zprostředkovával českou hudbu úpravami lidových písní, jeho vlastní skladby jsou rovněž výhradně české. Největší obliby dosáhly jeho pochody, které se hrají dodnes. Kmochova tradice žije dodnes nejen v podobě slavného festivalu. U příležitosti 110. výročí úmrtí Františka Kmocha nabízíme v pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 28. dubna v 16.55 jeho medailon.

Zkratka VoHuBa znamená Vokální hudební banda. Je to mladá kapela, kterou tvoří dívky ve věku od 11 do 15 let. Po úspěších v řadě soutěží soubor zazpívá živě v našem koncertním studiu v rámci pořadu Jak se vám líbí ve čtvrtek 28. dubna od 19.15.

Kniha Intelektuál ve 20. století v dialogické formě mapuje dějiny moderních politických idejí a představ o vládě a spravedlnosti, jak je chápali liberální, socialističtí, komunističtí, nacionalističtí a fašističtí intelektuálové od konce 19. až do počátku 21. století. Zároveň se jedná o intelektuální životopis historika a esejisty Tonyho Judta. A v neposlední řadě pak o hledání pravdy, o možnostech společenské obrody, jakož i o morálních selháních i povinnostech intelektuálů v politice. Rozhovory Timothyho Snydera otevřeme v neděli 1. května od 13.30 v Knihovničce.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest