katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 18. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 3. května v 18.00 mši svatou za zemřelé přátele posluchače z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 5. května od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 6. května od 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 8. května od 9.00 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Velikonočních litanií a májové pobožnosti.

Radio Proglas v současné době prochází velkými změnami. Intenzivně pracujeme na nové koncepci vysílání, na kterou se můžete těšit od adventu. Od května bude proto docházet ke změnám v programu. Děkujeme vám za trpělivost a pochopení i nadále vám chceme nabízet kvalitní vysílání. Jak jsme vás již dříve informovali, do pozice výkonného ředitele byl jmenován Martin Tollner, který v řízení Proglasu vystřídal P. Martina Holíka. Ten zůstává jednatelem Proglasu a i nadále působí v náboženské redakci. Pozici šéfredaktora nově zastává P. Jan Hanák, který v začátcích rádia působil jako redaktor a moderátor. Je autorem rozhlasových a televizních dokumentů a působí také jako pedagog na Fakultě sociální studií Masarykovy univerzity v Brně. Stojí například za projektem Tančící skály s knězem a biologem Markem Orko Váchou. Více se o budoucnosti Proglasu dozvíte ve vzájemném interview Jana Hanáka a Martina Holíka v pondělí 2. května od 9.00 nebo poté v audioarchivu Proglasu.

O tom, že jediným benefitem zemědělství nemusí být jen faremní produkce, si budeme povídat v pondělí 2. května spolu s vysokoškolským pedagogem a jedním z hlavních propagátorů sociálního zemědělství v Německu, Thomasem van Elsenem. Komu všemu přináší pobyt a práce na statku užitek? A jaké výzvy toto nové, rostoucí odvětví v Evropě zažívá? Poslouchejte ve 20.15.

V květnovém magazínu Barvínku se můžete těšit na další díl povídání s Aničkou Slavíkovou v rámci cyklu o vodě a také si mimo jiné posvítíme na to, kdy a proč se slaví Ručníkový den. Poslouchejte v úterý 3. května od 16.00.

O mobilní audiohře To the Dragon Cave, která je určena nevidomým hráčům, hovoříme s jejími autory ze studia Kikiriki Games, manželi Janou a Milošem Kuklovými. Připojte se v úterý 3. května ve 20.15.

4. května slavíme sv. Floriana. Je patronem hasičů, hutníků, kominíků, hrnčířů a pekařů, zkrátka řemesel, která využívají oheň. Však je také ochráncem proti požárům a jiným živelným pohromám. Ve středu 4. května otevře Folklorní okénko téma úlohy ohně v české lidové kultuře a samozřejmě také zazní písně nejlepších českých folklorních kapel a jejich sólistů. Na setkání v 16.55 se těší Zdeněk Vejvoda.

Svatý Florian je ochráncem před ohněm a je tedy patronem hasičů. S jeho jménem je ale úzce spojeno i město Moravský Krumlov, nad kterým se na kopci tyčí kaple pojmenovaná právě po něm. Veřejnosti se otevírá jen několikrát ročně – v době pouti, bohoslužeb a při konání koncertů. Vy se tam můžete vydat společně s redaktorkou Annou Janoškovou v reportáži brněnského studia ve středu 4. května ve 20.15.

Ne poprvé a určitě ne naposledy vystoupí na letošním ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro sopranistka Hana Blažíková. Mimořádná osobnost, která se věnuje staré hudbě. Není jen vynikající zpěvačka, ale také harfistka. O všech polohách jejího hudebního života a samozřejmě o jejím účinkování na Pražském jaru bude Oktává v pátek 6. května od 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest