katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 20. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 17. května v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 19. května od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 20. května od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 22. května od 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství a májové pobožnosti.

Fortna je klášter bosých karmelitánů v Praze na Hradčanech, který v současné době slouží k dočasnému ubytování ukrajinských uprchlíků. Podrobnosti přiblížíme v rozhovoru s vedoucím Fortny P. Petrem Glogarem. A nabídneme i rozhovor s paní Natálií Solotčenko, která utekla před válkou na Ukrajině. Pořad pražského studia uslyšíte v pondělí 16. května od 20.15.

Do týmu moderátorů Dopoledne s Proglasem se nově přidal ředitel festivalu Hradecký Slunovrat Václav Müller, častý host hudebních pořadů Milana Tesaře. Ve středu 18. května si pozval Šárku Bolatzkou. S kavárnicí, baristkou a pořadatelkou kávového festivalu si bude povídat o kávě neboli semenech kávovníku, ale také o kávě coby produktu. Jaké existují kávové variace? Proč baristovi trvá tak dlouho připravit jeden kávový nápoj? Jak je to s turkem, pikolem, espressem? Patří cukr a mléko do kávy? Pořad Dopoledne s Proglasem můžete poslouchat každý všední den od 9.00, vybrané díly jsou k dispozici v podcastových aplikacích.

Den otevírání studánek připadá každoročně na 31. května. Jedná se o dávnou tradici doprovázenou zpěvem a tancem spojenou se symbolickým vyčištěním pramene po dlouhé zimě. Jak vypadá tento zvyk spojený s vítáním jara dnes? Na výlet za lesní studánkou jsme se s Barvínkem vypravili do obce Pozořice, naším průvodcem byla paní Sylva Kohoutová, která se několik let o zdejší studánky starala. V Barvínku se na vás těší v úterý 17. května od 16.00 těší Štěpánka Minárová a nově i Káťa Michal.

Téma zdánlivě žertovné, ve skutečnosti však smutné až baladické. Ve Folklorním okénku přinese Helena Bretfeldová několik ukázek popěvků, které dokládají, že lidová slovesnost roubovaná na melodii plnila v určitém dějinném období úlohu zpravodajské informace. Poslechnete si melodie z Horňácka, Uherskohradišťska, Zlínska, Strážnicka i Kyjovska.

Velmi oblíbený Brněnský varhanní festival se vrací do svých letitých kolejí. O dramaturgii letošního ročníku i o umělcích, kteří na festivalu vystoupí, si bude redaktorka Klára Beránková povídat s organizátorkou festivalu varhanicí Hanou Bartošovou. Oktávu uslyšíte v pátek 20. května od 20.15.

V pořadech Jak se vám líbí v týdnu od 16. května zazní rozhovory s Milli Janatkovou, se slovenským písničkářem Petrem Janků a s řeckým hudebníkem Jamesem Basdanisem. Těšit se můžete i na živé koncerty ze studia Proglasu – v úterý vystoupí skupina OTK a v pátek jazzové uskupení Endemit. Koncerty můžete sledovat i obrazem na Youtube. Poslouchejte každý všední den od 19.15.

Tony Kalmová je holandská pastorační pracovnice. V 70. letech začala jezdit do Československa a postupně zde ve spolupráci s místními křesťany rozvíjela pastorační práci a službu vnitřního uzdravení. Nejen o její práci, ale především o její osobní cestě a ne vždy snadném hledání odpovědí na Boží výzvy si bude povídat s Ráchel Veselou v pátek 20. května od 16.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest