katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 21. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 24. května v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého, celebruje pomocný biskup brněnský Mons. Pavel Konzbul, ve čtvrtek 26. května od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 27. května od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v sobotu 28. května od 11.00 z Pouti médií v rukách křesťanů, z kostela Neposkvrněného Početí Panny Marie v Brně, v neděli 29. května od 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství a májové pobožnosti.

Bořit stereotypní představy o křesťanství se letos už potřicáté snaží gospelový festival Lumen, který se každoročně koná na začátku června v Trnavě. Cílem festivalu je podle organizátorů přinést mladým lidem dobrou atmosféru, setkání s přáteli, kvalitní (nejen) gospelovou hudbu, ale také možnost pocítit blízkost Boha. Pozvánkový pořad o skloubení víry a zábavy a o tom, proč je důležité společně myslet na Boha, poslouchejte v premiéře v pondělí 23. května v 20.15.

V pořadu Dopoledne s Proglasem ve středu 25. května se od 9.00 dozvíte, jaký je optimální krevní tlak, zjistíte, jak a čím jej správně udržovat. Řeč bude i o tom, jaká nebezpečí hrozí při zbytečně vysokém krevním tlaku. Také zjistíte, která onemocnění z hypertenze vyplývají a jak kvalitní lékařská péče u nás i v tomto ohledu je. Hostem Martina Holíka bude člen výboru České společnosti proti hypertenzi MUDr. Miroslav Souček.

Hudební redaktorka Helena Bretfeldová a její oblíbení muzikanti – to je název dalšího vydání týdeníku pro milovníky folkloru. Novou folklorní redaktorku Proglasu představí vedoucí hudební redakce Milan Tesař. Nenechte si ujít ve středu 25. května od 16.55.

Česká společnost ornitologická zkoumá a chrání ptáky, jejich prostředí a přírodu jako celek a svou činností k tomu motivuje i širokou veřejnost. Prosazuje ochranu přírody založenou na vědeckých poznatcích. Jak se žije ptactvu v průmyslové ostravské aglomeraci? Jak můžeme ptáčkům zpěváčkům pomáhat k přežití my, amatéři? Dozvíte se v pořadu ostravského studia ve středu 25. května od 20.15.

Kdo a proč chce v Česku studovat teologii? Je větší zájem o denní, nebo distanční studium pro starší a pokročilé? A který obor považují jednotlivé fakulty za svou výkladní skříň? Pořad Za 5 pět dá tentokrát prostor zástupcům teologických fakult. Poslouchejte v podcastech nebo v reprízovém čase ve čtvrtek 26. května od 16.00.

Dětské pěvecké sbory patří mezi důležitou součást výchovy mladé generace ve vztahu k umění. V Oktávě si představíme soubor Prážata a z něj vyrostlý komorní sbor Resonance. Hostem bude zakladatelka a sbormistryně Miloslava Pospíšilová. A protože květen je mariánský měsíc, budeme si pouštět ukázky z CD Ave Maria. Nenechte si ujít v pátek 27. května od 16.55.

Srdečně zveme k účasti na Pouti médií v rukou křesťanů 2022. Letos se uskuteční v sobotu 28. května v kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie na Křenové ulici v Brně nedaleko sídla Proglasu. Po skončení mše tak budete mít příležitost prohlédnout si prostory Proglasu. Program začne v 11.00 mší svatou v kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie v Brně, Křenová ul. 21A. Se vzácným hostem, bývalým generálním ředitelem slovenského Rádia Lumen P. Jurajem Spuchľákem, budou celebrovat nový šéfredaktor Proglasu P. Jan Hanák a jednatel Proglasu P. Martin Holík. Poutní mši svatou budeme také přenášet živě ve vysílání Proglasu.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář