katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 22. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 31. května v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 2. června od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 3. června od 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 5. června na slavnost Seslání Ducha Svatého od 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Litanií k Duchu Svatému.

Češi a Slováci mají od 19. století ve Vídni vlastní katolickou duchovní správu. Jakou má historii a čím žijí současní vídeňští Češi? S jakými radostmi a strastmi se česká farnost potýká? Jaké to vůbec je být „dnes vídeňským Čechem“? Redaktorka Eva Svobodová se vydala do Vídně a pomocí rozhovorů s farníky několika generací včetně duchovního správce se pokusila najít odpovědi na tyto otázky. Poslouchejte v pondělí 30. května od 20.15.

Farářka ČCE Radka Včelná vypoví posluchačům o pozoruhodném dění kolem sebe. Jak vyrostla péče o Ukrajince kolem lidí ze sboru? Kdo může vyučovat češtinu? Jak dlouho vydrží dobrovolník? Zaplatí někdo někomu něco? Jací jsou Ukrajinci kolem nás? Poslouchejte pořad Dopoledne s Proglasem v úterý 31. května od 9.00.

Eliška Témová studuje jazyky v komunikaci neslyšících na Univerzitě Karlově v Praze. Během studia začala pracovat s organizací Tichý svět, která propojuje svět slyšících a neslyšících. V současné době působí již v deseti krajích České republiky a poskytuje osobám se sluchovým postižením všestrannou podporu v podobě sociálních služeb, které jim ulehčují začlenění se do společnosti. Více se dozvíte v úterý 31. května od 20.15.

Marie Misařová je klinická logopedka původem z Jihlavy. Povolání ji vedlo až do východoafrického Burundi, kde založila centrum na podporu dětí s poruchou autistického spektra a jiným postižením. S redaktorkou Kateřinou Michal bude mluvit o povolání, o životě v Burundi, o samotném centru Talitha Koum, o návratu do Česka a o jejích plánech do budoucna. Životní příběh této výjimečné ženy může být inspirativní i pro ty, kteří necítí povolání vycestovat za misijní službou, ale touží po odevzdaném a naplněném životě. Nenechte si ujít ve středu 1. června od 9.00.

Za málem samozřejmé dnes považujeme snadnou dostupnost potravin z celého světa. Zároveň si neuvědomujeme, že řada surovin, které považujeme za součást tradiční české kuchyně, ještě na počátku minulého století patřila k vzácným exotickým pochoutkám. Jiné u nás zdomácněly už před staletími. Ve Folklorním okénku ve středu 1. června od 16.55 odhalíme původ řady zcela běžných potravin. A chybět nebudou nahrávky českého folkloru v podání našich nejlepších kapel a jejich sólistů.

V Moravském krasu se nachází zhruba tisíc jeskyní, z nichž většina není přístupná. Do některých se ale zájemci mohou dostat a obdivovat nejen krásy přírody, ale vrátit se o desítky let zpátky, kdy byly podzemní prostory využívané jako muniční sklady i velitelská vojenská pracoviště. Pořad nejen o jeskyních Moravského krasu poslouchejte ve čtvrtek 2. června ve 20.15.

V letošním roce si připomínáme 80 let od atentátu a následného úmrtí nechvalně známé osobnosti v našich dějinách – zastupujícího říšského protektora Reinharda Tristana Eugena Heydricha. S tímto dramatickým úsekem našich dějin nás seznámí historik Jiří Kotyk z Pardubic. Osvětlí nám složitou přípravu atentátu, jeho průběh i těžké období tzv. heydrichiády s jejími neblahými důsledky. Poslouchejte pořad královehradeckého studia v pátek 3. června od 22.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář