katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 23. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 7. června v 18.00 mši svatou za zemřelé přátelé posluchače z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 9. června od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 10. června od 18.00 mši svatou u příležitosti Noci kostelů z rozhlasové kaple Ducha Svatého, v neděli 12. června od 9.00 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

I letos se Radio Proglas zapojí do Noci kostelů se svou rozhlasovou kaplí Svatého Ducha. Přijďte si prohlédnout nejen prostory kaple, ale i celého rádia. Od 18 hodin se můžete zúčastnit mše svaté, která bude přenášena do vysílání. Od 19.15 se můžete těšit na koncert kapely Cimbal Classic, který také odvysíláme v rámci pořadu Jak se vám líbí. Od 20 hodin je připraven zvukařský workshop. A ve 21.05 zde bude možnost zapojit se do modlitby Večerních chval. Mezi 19. a 22. hodinou budou probíhat prohlídky prostor Proglasu.

Evangelíci mají nový zpěvník. To je skvělá zpráva pro všechny křesťany v naší zemi. Jaký je? Jak se rodil? Je ekumenický? Jaké jsou první zkušenosti? O tom si s Pavlem Hanychem, koordinátorem vydání zpěvníku, bude povídat Daniel Ženatý v pořadu Dopoledne s Proglasem v úterý 7. června od 9.00.

Pomalu se blíží prázdniny a my se na ně budeme chtít společně s Barvínkem naladit. Proto v magazínu přineseme několik tipů na to, jak si je zpestřit. Přidáme další část seriálu o vodě, bude nás zajímat, co je to voda virtuální. Vyzkoušíme si také, jak se hraje na africké bubny. A hlavně nezapomeneme oslavit Den dětí! To vše budeme servírovat hned první úterý v měsíci 7. června v 16.00.

Multižánrová přehlídka Folklorika Fest se letos koná v termínu od 16. do 19. června. Stejně jako v loňském roce se uskuteční v Amfiteátru Kopaničářských slavností ve Starém Hrozenkově. Nabídne vystoupení umělců současné hudební i taneční scény společně se stovkami žáků základních uměleckých škol z Čech, Moravy, Slezska i Slovenska. Více v pořadu olomouckého studia v úterý 7. června ve 20.15.

Neodmyslitelnou součástí nejen měst a vesniček, ale i široké krajiny bývají kříže, sochy, památníky či tzv. Boží muka. V rámci cyklu o významných památkách Rýmařovska natáčel redaktor Antonín Žolnerčík s pracovníky Městského muzea v Rýmařově o památných křížích v Rudě, Horním Městě, Albrechticích a Rýmařově. Pořad ostravského studia si poslechněte ve středu 8. června od 20.15.

Benefiční sbírku Akce cihla představí pořad pražského studia ve čtvrtek 9. června od 20.15. Organizuje jí nezisková organizace Portus Praha. Jeho ředitelka Gabriela Štěpánková bude hostem pořadu pražského studia. Ve čtvrtek 9. června se ve 20.15 dozvíte podrobnosti nejen k této akci, ale i k další činnosti organizace, která podporuje důstojné bydlení a život lidí s mentálním postižením.

Další vydání hudebního pořadu Oktáva je věnováno 75. výročí Janáčkova kvarteta. Hosty jsou tři generace druhých houslistů tohoto slavného souboru. Na svou uměleckou cestu v kvartetu zavzpomíná Adolf Sýkora a Vítězslav Zavadilík. O současnosti a plánech do budoucna pohovoří Richard Kružík. K poslechu zveme v pátek 10. června v 16.55.

Už 30 let působí v Brně folková skupina Cimbal Classic pod vedením cimbalisty, skladatele a zpěváka Dalibora Štrunce. V roce 2021 kapela znovu vydala jedno ze svých zásadních alb Bylo a není – s nově natočenými pěveckými party. Zároveň ale pracuje na nových písních. V našem studiu kapela zahraje živě v rámci Noci kostelů 2022, tedy v pátek 10. června od 19.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest