katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 25. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 21. června v 18.00 mši svatou za přátelé posluchače z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 23. června od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 24. června od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 26. června od 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Muzeum Východních Čech v Hradci Králové připravuje na říjen 2022 výstavu s názvem Četnické humoresky v Salonu republiky. Jejím cílem je seznámit návštěvníky s reáliemi četnického sboru a s prvorepublikovými královéhradeckými četníky, jejichž osudy a případy inspirovaly oblíbený seriál České televize. Více se dozvíte z pořadu Martina Weisbauera v úterý 21. června od 9.00.

Mateřídouška, máta, fialka, levandule, heřmánek – bylinky, které rostou na loukách a v zahradách, krásně voní a také pomáhají, a to nejen při nachlazení. Jak? To se dozvíte v Bylinkovém Barvínku v úterý 21. června v 16.00. A nejen to. Štěpánka a Káťa poradí, jak je správně sbírat, sušit a co všechno se z nich dá vyrobit.

Husa – ať již divoký pták nebo doma chovaná a venku pasená drůbež – byla častým námětem lidových písní. Ta divoká jako symbol dívky, ta domácí jako prostředník komunikace mezi mladými lidmi. Výjimečně se dochovaly i nápěvy provázející dračky, tedy zimní rituál draní husího peří k pozdějšímu šití peřin a duchen do výbavy děvčat na vdávání. Husy se chovaly prakticky v každé domácnosti a péče o ně patřila k běžným úkolům pasaček a pasáčků většinou dětského věku. Tomuto ptáku bude věnováno Folklorní okénko ve středu 22. června v 16.55.

V Dopoledni s Proglasem ve čtvrtek 23. června od 9.00 se bude redaktor Martin Weisbauer bavit s majitelem rodinného nakladatelství Flétna, panem Martinem Leschingerem o tom, jak takové malé nakladatelství s význačným křesťanským obsahem žije a pracuje.

25. června 2022 uplyne 66 let od úmrtí Eduarda Štorcha, který se proslavil svými povídkami a romány situovanými nejčastěji do období doby kamenné a doby bronzové. Byl nejen spisovatelem, ale i pedagogem, novinářem, fotografem a chtěl se stát i archeologem. Jeho osobnost připomene ve čtvrtek 23. června od 20.15 Michaela Erbenová, která bádala v jeho pozůstalosti.

Od 23. do 26. června bude probíhat Mezinárodní folklorní festival Strážnice. Přímým přenosem vám nabídne Proglas sobotní pořad Anny Hrčkové Andělové – Boží to poslové. V životě našich předků zaujímali andělé významné a čestné místo, jaké jim podle křesťanské i lidové víry příslušelo. Podle názoru platného též v současné době jsou prostředníky mezi Bohem a člověkem. Toho po celý pozemský život provázejí, nabádají k dobrému a chrání před působením všeho zlého, což bývá škodolibým dílem z nebe svržených andělů pod vedením Satana. Tématika andělů se odráží v písních jak církevních, tak lidových. Dalším zdrojem poznání jsou výroční obchůzkové hry a také kramářské tisky, jež nabízejí nejen písně, ale i cílené modlitby. Pořad otevírá dialog mezi archanděly ze hry Noc pátá současného autora Jana Zindulky. Dialog odhaluje jejich údiv, starosti a obavy způsobené Hospodinovou vůlí stvořit člověka a dát mu svobodu. V pořadu budou účinkovat Cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice, umělecká vedoucí Gabriela Tannertová, primáška Kristýna Hasserová, dále Divadlo Pod věží ze Štramberku pod vedením Dany Macháčové a Chrámový sbor ze Štramberka s vedoucím Pavle Hykelem. Ve vysílání Proglasu můžete také soutěžit o lístky na Mezinárodní festival ve Strážnici. Nenechte si ujít v sobotu 25. června od 9.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář