katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 28. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 12. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 13. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 14. července v 18.00 mši svatou, v neděli 17. července v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V prázdninovém magazínu vám Štěpánka a Káťa nabídnou tipy na letní osvěžení, které si můžete hravě vyrobit sami doma. A kromě toho, že si na nich pochutnáte, můžete získat mnohem více – některou z výher prázdninové soutěže, která se ponese v duchu kulinářství! Podíváme se také do botanické zahrady v Brně a navštívíme výstavu Rostliny v parfémech. Poslouchejte Barvínek v úterý 12. července od 16.00.
Barvínek připravil speciální Letní soutěž pro všechny holky a kluky. Vyhrát můžete vstupenky do Archeoparku Pavlov, Ekoparku Liberec nebo do Vodního domu do Hulic. Vyrobte si hmyzí hotel, bublifuk, nepečený dort nebo se osvěžte ledovou tříští a pošlete fotky na junior@proglas.cz. Jak na to? To se dozvíte na junior.proglas.cz. Během prázdnin budeme vyrábět s vámi. Na konci léta vylosujeme tři z vás!

S dvěma hosty P. Prokopem Brožem, kanovníkem vyšehradské kapituly a emeritním děkanem KTF Univerzity Karlovy a Hanou Pohořalou, která na základě nominace CCEE byla v Římě na zahájení synodálního procesu jako zástupce evropského kontinentu, si bude redaktor Martin Weisbauer povídat o průběhu, organizaci, radostech i těžkostech, celého synodálního procesu v naší republice, který právě skončil – i o jeho dalším osudu. Pořad s názvem Vše o synodě uslyšíte ve čtvrtek 14. července od 9.00.

V týdeníku Hrajte, kapely! se můžete těšit na pořad věnovaný skladateli Juliu Fučíkovi, který má 18. července 150. výročí narození. Byl plodným českým hudebním skladatelem, autorem více než 400 skladeb – nejčastěji pochodů, valčíků a předeher. Za „českým králem pochodů“ se můžete vydat společně s Kateřinou Kovaříkovou ve čtvrtek 14. června od 16.55.

Hudební skladatel Miloš Štědroň oslavil v únoru letošního roku významné životní jubileum. V pořadu Oktáva zavzpomíná na svou uměleckou cestu a představí rovněž novou operu Mendel. Mystérium, jejíž premiéra má zaznít 24. července 2022 v rámci festivalu ke 200. výročí narození G. J. Mendela na nádvoří augustiniánského kláštera v Brně. Pořad Oktáva uslyšíte v pátek 15. července od 16.55.

Volnočasové centrum mládeže Korytná vznikne z nevyužívané rekonstruované fary a bude sloužit především studentům a pedagogům Stojanova gymnázia Velehrad pro osobnostní rozvoj mimo běžnou výuku, bude však otevřen i široké veřejnosti. Více se o centru se dozvíte ve čtvrtek 14. července v pořadu olomouckého studia od 20.15.

Helena Faberová, nositelka medaile sv. Auraciána za mimořádný přínos Českobudějovické diecézi, rekapituluje, jaké lidi, situace i výzvy jí Pán Bůh posílal do cesty. Soustředí se především na dobu komunistické totality, kdy poodhaluje vztahy, kontakty a přátelství, které jí a manželu Karlovi pomáhaly prožívat i prohlubovat víru. Její kroky zkřížily takové osobnosti jako Jiří Reinsberg, Josef Petr Ondok nebo Miloslav Vlk. Nejen na ně vzpomene v první části rozhovoru, který připravila Jitka Skřičková. Uslyšíte jej v pořadu Křesťan a svět v pátek 15. července od 16.00. Druhou část rozhovoru naladíte v neděli 17. července od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář