katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 29. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 19. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 20. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. července v 18.00 mši svatou, v neděli 24. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Muži v ofsajdu – jedna z nejúspěšnějších knih Karla Poláčka. Pan Načeradec, majitel obchodu chodí na fotbal, protože mu lékař doporučil nějaký sport. Při zápase se dostane do konfliktu s mladým nezaměstnaným, který má dohru na policejní stanici. To je úvod knihy, která je plná moudrého humoru. Vy si ji můžete poslechnout v podání Dušana Baura ve Čtení na pokračování. Poslouchejte každý všední den od 18. července, vždy v 11.00 a ve 21.30.

Lenka Lichtenberg, zpěvačka českého původu žijící v Kanadě, objevila po smrti své matky v rodinné pozůstalosti rukopisy básní. Šlo o verše, které za války v koncentračním táboře v Terezíně psala Lenčina babička Anna Hana Friesová. Zpěvačka se rozhodla básně zhudebnit, a to s pomocí dalších autorek různých národností a různého věku, včetně své dcery nebo české hudebnice Milli Janatkové. O albu, které dostalo název Zloději snů, bude hovořit a na svou „babinku“ – jak babičce říkala – bude vzpomínat Lenka Lichtenberg v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 18. července v 19.15.

Díky iniciativě mladých a místních lidí už více než 20 let pečuje Hnutí Brontosaurus Jeseníky o zajímavá přírodní a kulturní místa Jesenicka. Nadšení a dobrá vůle členů předává spolutvůrcům aktivit radost a zároveň prospívá jejich okolí. Na otázky redaktora Antonína Žolnerčíka odpovídal v městském parku nedaleko památníku Vincenze Priessnitze předseda hnutí Tomáš Hradil, vy si rozhovor poslechněte v pořadu ostravského studia v pondělí 18. června ve 20.15.

S Barvínkem se v úterý 19. července v 16.00 vydáme na návštěvu za Gregorem Johannem Mendelem. Otce genetiky, ale také včelaře a meteorologa, který letos 20. července slaví 200 let od svého narození, navštívíme v Mendelově muzeu, které se nachází v části rozlehlého areálu Augustiniánského opatství v Brně.

Dan Bárta vydal v posledních dvou letech dvě jazzová alba – jedno s Rozhlasovým big bandem Gustava Broma a jedno s Robert Balzar Triem a s maďarským trumpetistou Kornélem Fekete-Kovácsem jako hostem. V pořadu Jak se vám líbí v úterý 19. července v 19.15 budeme se zpěvákem hovořit nejen o těchto novinkách, ale také o práci s publikem nebo o tom, které písně si zpívá doma.

V pořadu královehradeckého studia představíme vznik i současnost menšího mezinárodního hudebního festivalu, jehož pořadatelem je Římskokatolická farnost Heřmanův Městec. Letos běží jeho XVIII. ročník. Festival každoročně nabízí šest koncertů od června do srpna v pravidelném rytmu čtrnácti dnů, vždy v nedělní podvečer. Pravidlem je festivalové finále v neděli před heřmanoměsteckou bartolomějskou poutí. Pozvání není primárně spojeno s bohoslužbou, ale je spojením hudby a duchovního genia loci liturgického prostoru. Těší se na vás redaktor Martin Weisbauer se svým hostem pořadatelem Markem Výborným. Poslouchejte ve středu 20. července ve 20.15.

Vladislav Bláha byl prvním českým kytaristou, který vystoupil se sólovým recitálem v Carnegie Hall v New Yorku. Vedle své bohaté umělecké činnosti působí také jako pedagog na brněnské konzervatoři a na JAMU. Je také předsedou České kytarové společnosti a ředitelem Mezinárodního kytarového festivalu BRNO, jehož 31. ročník se uskuteční od 31. července v Brně. Pozve na něj týdeník Oktáva v pátek 22. července v 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest