katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 30. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 26. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 27. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 29. července mimořádně v 15.30 mši svatou z Pouti k Božímu milosrdenství z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích, v neděli 31. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.00 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Zapojte se do letního tvoření s Barvínkem! Soutěžíme celé prázdniny! Vaším úkolem je vyrobit hmyzí hotel, bublifuk, připravit nepečený dort a ledovou tříšť. Fotky vašich výrobků pak zašlete na adresu junior@proglas.cz. Redaktorky Štěpánka a Káťa budou tvořit s vámi, a pokud si nebudete vědět rady, třeba i trochu poradí. Proto sledujte web junior.proglas.cz a také Facebookový a Instagramový profil Radia Proglas. Na konci léta z příchozích fotek vylosujeme výherce. Na tři z vás čekají vstupenky na zajímavá místa po celé České republice. Do unikátního muzea v podzemí Archeoparku Pavlov, kde se můžete podívat na expozici lovců mamutů. Nebo vyhrajte dobrodružnou rodinnou cestu za pokladem v EKOparku Liberec. A do třetice můžete vyhrát návštěvu podvodního makrosvěta Vodního domu Hulice u přehrady Švihov.

I o prázdninách pro vás otevíráme náš rozhlasový jukebox Barvínku. Nechte si zahrát vaši oblíbenou písničku a zapojte se tak do naší hudební soutěže. Nalaďte se s námi na tu správnou prázdninovou notu v úterý 26. července od 16.00.

S odborníkem na slovo vzatým, publicistou, nadšeným propagátorem kosmonautiky a kurátorem letectví a kosmonautiky Technického muzea v Brně Tomášem Přibylem o významu právě spuštěného dalekohledu Jamese Webba a mnohém, co s tím souvisí, bude hovořit Martin Holík v úterý 26. července od 9.00.

Navštívíme firmu VITRTAJ GLASS v Opočně, která se již 30 let zabývá restaurováním skleněných kostelních a historických vitráží, ale i vyhotovováním vitráží nových. Pronikneme do tajů krásných barevných skel a budeme přítomni i jejich montáže. Majitel firmy Vítězslav Zilvar nám podá zasvěcený výklad k navrhování, výrobě i prodeji vitráží i k problematice jejich rekonstrukcí. Poslouchejte pořad Dopoledne s Proglasem ve středu 27. července od 9.00.

Jaké to je, když má katolička za manžela evangelíka, který je k tomu všemu ještě farářem? Jak se žije evangelickému faráři s manželkou katoličkou? A co na to jejich děti? Přináší takové manželství radost a požehnání pro rodinu i její okolí? O vztahu křesťanů různých vyznání je třeba stále mluvit. Předsudky jsou jako plevel. Už se radujete, že se je podařilo vyhubit, ale ony se zase jiné a jinde objeví. S manželi Alenou a Danielem Hellerovými z Valašského Meziříčí si o tom, a samozřejmě i o jiných věcech, bude povídat Daniel Ženatý ve čtvrtek 28. července od 9.00.

Od konce 1. světové války uplynulo již více než 100 let, přesto se až do dnešní doby dochovalo mnoho historicky cenných památníků padlým. O těch nejzajímavějších na Rýmařovsku hovoří redaktor Antonín Žolnerčík se dvěma pracovníky Městského muzea v Rýmařově Michalem Vyhlídalem a Tomášem Lašákem. Nenechte si ujít ve čtvrtek 28. července od 20.15.

Komorní hudba má u nás velmi silnou tradici a naše komorní soubory mají vynikající mezinárodní renomé. Mezi ně patří i Apollon Quartet, který byl založen v roce 1993. Vedle klasické hudby se jeho členové věnují i jazzu, což dokazuje devět CD s klasickými nahrávkami a čtyři s jazzovými. Soubor a jeho nahrávky si představíme v rozhovoru s houslistou Radkem Křižanovským v pátek 29. července od 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář