katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 31. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 2. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 4. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v sobotu 6. srpna na svátek Proměnění Páně od 7.00 mimořádně mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 7. srpna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.00 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Pohádkový herbář – to jsou příběhy Fridy Pistoriusové, které vám bude Proglas celý srpen nabízet ve Večerním zíváčku. Každý den od 19.00 si představíme jednu rostlinku. V pondělí 1. srpna si představíme Podběl.

Prázdniny pokračují a s nimi vás čeká také další Magazín Barvínku, ve kterém budeme slavit! Na 8. srpna totiž připadá Mezinárodní den koček. My jsme to s nimi přišly oslavit do jejich pelíšku, konkrétně do jedné kočičí kavárny v Brně, která poskytuje opuštěným kočičkám azyl. A k tomu si ještě můžete vyrobit třeba nepečený ovocný dort nebo ledovou tříšť a zapojit se tím do naší letní soutěže. V úterý 2. srpna od 16.00 se na vás těší Štěpánka & Káťa!

Zdražování nutí mnoho lidí opouštět své byty, naopak mladé rodiny dosahují obtížně i na byty startovací. Na co si dát pozor, jak prodávat, jak nakupovat a jak nenaletět na případné podvodné jednání prozradí posluchačům Karel Nečesal a Michaela Dočekalová z Petrov Investments. Dopoledne s Proglasem o bydlení a stěhování uslyšíte ve čtvrtek 4. srpna od 9.00.

Ve dnech od 9. do 14. srpna bude Hradec Králové hostit Celostátní setkání mládeže. To je určeno pro mladé lidi od 14 do 26 let, kteří chtějí prožít několik dní ve společenství mladých lidí. Pořad nás seznámí s kořeny celostátních setkání obecně a dále se zaměří na průběh příprav letošního ročníku, jeho organizaci, lidi v zákulisí i na zajímavou programovou nabídku, která mladé čeká. Řeč bude i o významu a přesazích setkání a také o tom, jak ovlivní život v Hradci Králové. Poslouchejte ve čtvrtek 4. srpna od 20.15.

Od 6. do 20. srpna se uskuteční již 24. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Inspirací k jeho založení byl odkaz Františka Antonína Míči, který v Jaroměřicích nad Rokytnou složil první operu s textem v češtině. S letošní dramaturgií i dalšími plány seznámí a na koncerty posluchače pozve členka organizačního výboru festivalu Lenka Šimečková – a to v pátek 5. srpna od 16.55.

Před 161 lety se ve Skvrňanech u Plzně narodil učitel, spisovatel, národopisný pracovník a sběratel lidových písní Martin Kozák. Na sklonku minulého roku – u příležitosti Kozákova kulatého jubilea – vydal spolek Folklor Plzeň výsledky jeho národopisného výzkumu na Rokycansku a Plzeňsku, totiž sbírku 150 lidových písní, zápisy pověstí, pořekadel, pověr a pranostik, popisy zvykoslovných příležitostí i hmotné lidové kultury. Ve Folklorním okénku na vlnách Proglasu vás tak Zdeněk Vejvoda s potěšením seznámí s bohatým odkazem pozapomenutého sběratele z přelomu 19. a 20. století. Nenechte si ujít ve středu 3. srpna od 16.55.

Teologii vystudoval v Římě. Po roční jáhenské službě ve farnosti Odry přijal v ostravské katedrále v sobotu 30. června 2012 kněžské svěcení. Po dvou letech – v roce 2014 – se vrátil ke studiu do Říma a získal Licenciát z Patrologie. Nyní pokračuje ve studiu diplomacie a práva na římské Akademii Santa Croce. Rozhovor s pravděpodobně budoucím nunciem s českým původem – P. Františkem Staňkem – připravil v ostravském studiu redaktor Antonín Žolnerčík. Poslouchejte pořad Křesťan a svět v neděli 7. srpna od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář