katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 32. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 9. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 11. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 12. srpna v 18.00 mši svatou, v neděli 14. srpna v mimořádně 10.00 mši svatou prostřednictvím TV Noe z Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.00 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Šestý ročník mezinárodního dudáckého festivalu GajdeFest se bude konat od 12. do 14. srpna 2022 na třech místech na Brněnsku – v Ořechově u Brna, v Omicích a v Dolních Kounicích. Vystoupí na něm dudáci a dudácké kapely z Moravy, Slezska, Slovenska, ale také ze Skotska, Kuby, Srbska nebo Řecka. Rozhovor s pořadateli festivalu připravil Jannis Moras. Uslyšíte jej v úterý 9. srpna od 19.15.

V Hradci Králové probíhá v roce 2022 po šest víkendových dnů od května do listopadu série komentovaných vycházek po starém městě, které přibližují návštěvníkům osobnost Karla Čapka, který v Hradci čtyři roky žil jako student místního gymnázia. To je období v jeho životě, o kterém se moc nemluví. V pořadu královehradeckého studia takovou procházku můžete navštívit a dozvíte se rovněž, jaké další praktické nabídky tyto akce doprovázejí. Nenechte si ujít v úterý 9. srpna od 20.15.

Z rodu Kubíků z Velké nad Veličkou je nejznámější Josef-Jožena Kubík řečený Majstr; není však jedinou osobností z tohoto romského muzikantského rodu. Na letošních Horňáckých slavnostech byli připomenuti další dva významní muzikanti téhož rodu Jan Kubík (1927-1996) a Josef Kubík řečený Filík (1932-1986). Druhý jmenovaný zemřel mlád, ale právě jeho potomci, vnuci Petr a Pavel, jsou nositeli rodové tradice prostřednictvím Horňácké cimbálové muziky Kubíci. Více se dozvíte v seriálu Muzika v krvi ve Folklorní okénku ve středu 10. srpna od 16.55.

Jesenicko je klidná zalesněná krajina s historicky zajímavými vesničkami. Oblast má velkou estetickou hodnotu, znásobenou mnoha kulturními památkami. O místních sochařích a jejich tvorbě bude hovořit redaktor Antonín Žolnerčík s ředitelkou okresního archivu v Jeseníku Bohumilou Tinzovou ve středu 10. srpna od 20.15.

Povídání s „kastelánem“ Eduardem Riedlem o historii mlýnů, mlýnků, ale i výtvarném umění v budově nejmladšího ostravského mlýna, který s malými stavebními úpravami stojí jako pomník mlynářskému řemeslu. V pravém křídle podkroví se nachází muzeum, které je věnované historii mlýnů na Ostravsku a v levém křídle je umístěná galerie zaměřená zejména na autorské výstavy. To je pořad olomouckého studia, který uslyšíte ve čtvrtek 11. srpna od 20.15.

Od 23. srpna 2022 se na brněnské konzervatoři uskuteční jubilejní 10. ročník Brněnských smyčcových kurzů. Od doby založení se jich pravidelně účastní mnoho zájemců z řad dětí a hudební mládeže, někteří z nich se dokonce následně rozhodli pro studium na konzervatoři. Renomovaná houslová pedagožka Eva Bublová působí od počátku jako dirigentka oblíbeného orchestru složeného z účastníků letních smyčcových kurzů. Za organizátory o historii a současnosti mimořádné akce pohovoří také pedagog konzervatoře Martin Šranko v pořadu Oktáva 12. srpna od 16.55.

Teolog Ctirad Václav Pospíšil uvádí do života a díla františkánského mistra třináctého století Bonaventury z Bagnoregia. V prvním dílu představuje jeho formaci na Pařížské univerzitě, jeho první teologické práce i okolnosti jeho zvolení generálním ministrem řádu. Poslouchejte Dotýkání světla v sobotu 13. srpna od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář