katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 33. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 15. srpna na slavnost Nanebevzetí Panny Marie v 18.00 mši svatou z Lysovic na Vyškovsku, v úterý 16. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 18. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 19. srpna v 18.00 mši svatou, v neděli 21. srpna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

S paní Marií Šindelkovou o krásné zemi; o údivu nad tím, čeho všeho lze dosáhnout s vírou, pokorou a humorem; o stavbě sirotčince, o škole; o tom, jak se nebát začít i ve vyšším věku. Životní zkušenost pro dobrovolníky, jež zveme k pomoci. Dopoledne s Proglasem s názvem Tanzanie nadějná a bolavá uslyšíte v úterý 16. srpna od 9.00.

Vladimír Chvátil je český vývojář deskových a počítačových her. Mezi jeho nejvýznamnější díla patří Through the Ages: Příběh civilizace, Galaxy Trucker, Space Alert a Krycí jména, za kterou dostal mezinárodní ocenění Spiel des Jahres 2015. V kolika letech vymyslel svoji první deskovou hru? Jak vznikl nápad na populární hru Krycí jména? A jakých zásad by se měl člověk držet při psaní pravidel hry? Nejen o tom si budeme povídat v Barvínku v úterý 16. srpna od 16.00.

Ve volném cyklu Hudba ve svitu půlměsíce mapuje Milan Tesař hudbu Blízkého východu a severní Afriky. Ve třetím pokračování tohoto seriálu představí bohatou hudební tradici Maroka, poslechneme si dvě turecké zpěvačky nebo íránskou interpretku, která na svém novém albu spolupracovala s jazzovým pianistou z Norska. Těšit se můžete také na hudbu Tuarégů z Nigeru nebo na kapelu kurdských hudebníků z Iráku, Íránu a Turecka. Nenechte si ujít hudební týdeník Slyšte, lidé! v úterý 16. srpna od 16.55.

Folklorní okénko tentokrát připomene letošní nedožité devadesáté narozeniny hudebníka, sběratele, upravovatele a pedagoga Jaroslava Čecha, jenž celý svůj krátký muzikantský život spojil s Uherským Hradištěm. Od roku 1958 působil jako učitel hudební nauky a hry na cimbál na tamější Lidové škole umění a v šedesátých letech tu založil i muziku žáků – pozdější Cimbálovou muziku Jaroslava Čecha, která v letošním roce oslavila své padesátiny. Více se dozvíte ve středu 17. srpna od 16.55.

Po 14 letech vydal nové album – nebo přesněji dvojalbum – CZ-SK Big Band pod vedením slovenského kytaristy Matúše Jakabčice, laureáta Ceny Gustava Broma z roku 2019. Album se jmenuje Room #555. Rozhovor se skladatelem, kytaristou, aranžérem a pedagogem Matúšem Jakabčicem vede Milan Tesař ve středu 17. srpna od 19.15.

Hudební skladatelé a textaři – Vladimír Fuka, Áda Doško, Svatopluk Radešínský, Josef Hotový, Josef Ginzl, Josef Stelibský, František Vršecký nebo Rudolf Lamp, to jsou všechno jména, která dnes patří mezi klasiky české dechovky. Jejich písničky se hrají nejen u nás, ale i v celé Evropě. Na ně a jejich nejslavnější skladby si zavzpomínáme v dalším vydání pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 18. srpna od 16.55.

V katolické církvi se z iniciativy papeže Františka můžeme už nějakou dobu setkat s misionáři milosrdenství. První z nich jmenoval v roce milosrdenství a od té doby jejich počet vzrůstá. Kdo jsou tito kněží? Jaké je jejich poslání? To jsou jen některé z otázek, které probereme s misionářem milosrdenství, redemptoristou P. Davidem Horáčkem v pořadu pražského studia ve čtvrtek 18. srpna od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář