katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 34. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 23. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 25. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 26. srpna v 18.00 mši svatou z farnosti Bohdalice-Pavlovice, celebruje P. Jan Hanák, v neděli 28. srpna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Ze Starých pověstí českých Aloise Jiráska vám budeme číst od úterý 23. do pátku 26. srpna v rámci Čtení na pokračování. Těšit se můžete na tyto příběhy: O Čechovi, vladyka Krok a jeho dcery, O Libuši a O Přemyslovi, O Křesomyslu a Horymírovi a O Bivoji a také kněžně Libuši. Poslouchejte vždy v 11.00 a ve 21.30.

V roce 2021 strávila Nikola Balajková měsíc a půl jako dobrovolnice ve stanici Bosque medicinal v Ekvádoru, kde spolu s dalšími dobrovolníky organizace Forest ink sázela v Gualaquize chininovník. Pořad o tom, že dobrovolnictví není jen o tom rozdat se, ale že člověk jím také mnohé získá, uslyšíte v úterý 23. srpna od 20.15.

Všimli jste si někdy a přemýšleli jste, o čem se vlastně v lidových písničkách zpívá? Máme tím na mysli stará, nepoužívaná, vymizelá slova či nářeční výrazy, které si člověk s písničkou bezděčně prozpěvuje, a až při hlubší analýze zjistí, že plně nechápe obsah toho či onoho slova a mnohdy mu uniká další význam textu. Právě tyto písně nabízí Folklorní okénko s Magdalenou Múčkovou ve středu 24. srpna od 16.55.


Pětasedmdesátiletý spisovatel Salman Rushdie skončil v New Yorku těžce zraněný po útoku nožem na operačním sále. Podle všeho jde o odplatu za román Satanské verše, knihu z roku 1988, kterou některé islámské autority považují za rouhání muslima, který odpadl od víry. Náboženský výnos přikazující každému muslimovi, aby usiloval o Rushdieho smrt, je podle konzervativního výkladu platný i po třiatřiceti letech od vydání fatvy… Premiérové vydání pořadu Za 5 pět si můžete poslechnout už nyní v podcastových aplikacích nebo ve čtvrtek 25. srpna od 16.00 ve vysílání Proglasu.

Matěj Metoděj Štrunc je herec, hudebník a cestovatel. Pochází z hudební rodiny – jeho rodiče jsou Dalibor a Kateřina Štruncovi, známí ze skupin Cimbal Classic a Javory. Matěj stojí v čele skupiny Ateliér a nyní nám v pořadu Jak se vám líbí představí své první sólové album Lidověk. Rozhovor na čtvrtek 25. srpna 19.15 připravil Jannis Moras.

Každý rok o Vánocích slýcháme Rybovu Českou mši vánoční. Ale Jakub Jan Ryba za sebou zanechal mnohem rozsáhlejší dílo. To už popáté představí festival, který nese jeho jméno. Rozhovor se zakladatelem a ředitelem Šimonem Kaňkou, bude nejen pozvánkou na další ročník, ale i malým ohlédnutím, za těmi uplynulými. Poslouchejte Oktávu v pátek 26. srpna v 16.55.

Mons. Karel Exner zemřel 16. srpna. Jako vzpomínku na něj zařazujeme rozhovor, který s ním v roce 2014 Martin Weisbauer. Poslechněte si ve dvou dílech cyklu „Křesťan a svět“ něco z jeho bohatých životních vzpomínek. Povídání začneme jeho studiem v hradeckém semináři v době nacistické okupace, projdeme místy jeho působení, zavzpomínáme na těžká padesátá léta, zejména na jeho internaci v Želivském klášteře v roce 1950 a v Hájku u Prahy v roce 1951, na jeho působení v PTP i na obtíže kněžského působení za socialismu. Přes revoluční rok 1989 se dostaneme až do současnosti. První část naladíte v pátek 25. srpna od 16.00 a druhou v neděli 28. srpna od 20.15. Poslechnout si je můžete už nyní v audioarchivu Proglasu.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář