katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 35. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 30. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 1. září u příležitosti začátku školního roku mimořádně od 8.00 z kostela sv. Augustina v Brně a v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 2. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 4. září v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Rozhovor o festivalu židovské spirituality Štetl v prostředí současného Brna, respektive jakékoliv spirituality v prostředí současné společnosti. Hosty Jana Hanáka budou brněnský rabín Štěpán Kliment a ředitelka festivalu Eva Yildizová. Poslouchejte v pondělí 29. srpna od 9.00.

Od 29. do 31. srpna se společně s česky píšícím židovským spisovatelem Vojtěchem Rakousem ohlédneme hluboko do devatenáctého století, kdy na území rakouské monarchie platil tzv. familiantský zákon. Podle tohoto krutého nařízení se v židovských rodinách směli oženit pouze nejstarší synové, aby se nezvyšoval počet těchto rodin. Poslouchejte Čtení na pokračování vždy v 11.00 a ve 21.30.

V novém školním roce mohou děti opět vstávat s Ranním zíváčkem! V 6.45 můžou v živém vysílání soutěžit o písničku, tu doplníme dětskou zprávičkou a další písní k veselému ránu. Od pondělí do pátku je čekají různé soutěžní disciplíny. Jaké budou ve školním roce 2022/2023? V pondělí bude vašim úkolem UHODNOUT SLOVO. Úterní soutěž bude patřit NÁBOŽKU. Čistě na vás bude záviset středeční soutěž, kterou jsou RÝMOVAČKY. K danému slovu, či slovnímu spojení vymyslíte vhodný rým. ZA PAMÁTKAMI budeme cestovat každý čtvrtek. A abyste se na poslední den v týdnu těšili, navštívíme společně SVĚT POHÁDEK. Podrobnosti najdete na junior.proglas.cz.

Desetidílný cyklus Roztroušená inspirace bude pojednávat o příbězích lidí s roztroušenou sklerózou z domova sv. Josefa v Žirči. Ten je jediným zařízením v ČR specializující se na tuto zákeřnou nemoc. V úvodním dílu vystoupí Jan Staněk, zaměstnanec domova pro PR, který nám pomáhá tento cyklus vytvořit. Uvede nás do problematiky lidí s roztroušenou sklerózou. První díl naladíte v pondělí 29. srpna od 20.15.

V církevní hierarchii stojí na nejnižším žebříčku, přestože často vykonávají tu nejtěžší práci. Žijí v ústraní, vzbuzují respekt, někdy i strach. Ale jaké opravdu jsou, to v Dopoledni s Proglasem prozradí spisovatelka Kamila Hladká a fotograf Jan Cága. Nejdříve totiž spatřila světlo světa kniha Sestry – plná odvážných, autentických a mnohdy odzbrojujících výpovědí. A při tom, v nejrůznějších situacích a místech, vznikaly i fotografie pro stejnojmennou výstavu, jejíž vernisáž se 1. září odehraje v rajhradském klášteře, kam nás oba protagonisté rozhovoru společně pozvou. Nenechte si ujít ve čtvrtek 1. září od 9.00.

Jak žijí? A jak žijí jejich rodiče? A co škola, která brzy začne? Co čeká děti, jejich rodiče, prarodiče, kantory v novém školním roce? Co je dnes jinak ve srovnání s dobou současných dědečků a babiček? Internet, mobily, sociální sítě – a ještě něco? Tušíme, jak to děti ovlivňuje, co prožívají, s čím zápasí? Nejen o tom si bude s MUDr. Josefem Blažkem, dětským a dorostovým psychiatrem z Brna, povídat Daniel Ženatý ve středu 31. srpna od 9.00.

Redaktorka Klára Beránková více jak 26 let připravovala vysílání vážné a duchovní hudby na Radiu Proglas. Nyní zavítá poprvé do pořadu Oktáva jako host. Jaká byla její celoživotní pouť s hudbou, jakou hudbu poslouchá a má ráda? Co pro ni dlouhé období na Proglasu znamenalo? O tom všem si popovídá ve studiu se svým nástupcem Štěpánem Graffe v pátek 2. září od 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest