katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 36. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 6. září v 18.00 mši svatou za zemřelé přátele posluchače Proglasu z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 8. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 9. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 11. září v 9.30 poutní mši svatou z kostela Narození Panny Marie ve Vranově u Brna, celebruje P. Jan Hanák.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Prázdniny utekly jako voda a je tu nový školní rok! Ještě než se s Barvínkem pustíme do nových dobrodružství, zavzpomínáme na to, co jsme dělali o na prázdninách. Navštívili jsme například cyklodílnu, která nám při našich výletech na kole přišla velmi vhod. A abychom nezapomněli, čeká nás vyhlášení výherců naší letní soutěže, která se nesla v duchu kulinářství. Tvořili jste a zasílali nám fotky vašich výrobků, které se vám opravdu velmi povedly! Magazín Barvínku uslyšíte v úterý 6. září od 16.00.

Meteorit je vesmírné těleso, které alespoň částečně přežije průlet atmosférou a dopadne na zemský povrch. Naše planeta se neustále střetává s tunami kosmického materiálu, které jako meteory vidíme na noční obloze jako padající hvězdy. Redaktor Antonín Žolnerčík navštívil unikátní, nedávno otevřené, Muzeum meteoritů v Místku a k mikrofonu si pozval jeho provozovatele Jaroslava Filipa. Pořad ostravského studia odvysílá Proglas ve středu 7. září od 20.15.

Víte, proč vám kadidlo v kostele nevoní? Možná to bude tím, že je syntetické. Přírodní kadidlo z kadidlovníku je nesmírně vzácné. Jedním z důvodů je i to, že se jedná o ohrožený druh. O kadidlovníku, o jeho záchraně, ale též o historii používání kadidla bude rozhovor s krajinným ekologem profesorem Petrem Maděrou. Rozhovor o záchraně kadidlovníků uslyšíte ve čtvrtek 8. září od 9.00.

Další koncert z brněnského studia Proglas představí umění sólistky Janáčkovy opery Národního divadla v Brně, mezzosopranistky Jany Hrochové a jejího manžela, cembalisty Martina Hrocha. Zazní díla G. B. Pergolesiho, G. F. Händela, G. Caciniho a dalších autorů. Koncert slovem provází Štěpán Graffe. Nenechte si ujít další vydání pořadu Oktáva v pátek 9. září od 16.55.

Rodák z Nivnice u Uherského Brodu, učitel a muzikant Vlastimil Ondra, vůdčí osobnost dvou dospělých (Nivnička, Boršičané) a čtyř dětských (Malá nivnička, Malučká nivnička, Muzikaša, Kuřátko) folklorních souborů a muzik, našel muzikantské souputníky a pokračovatele i ve své manželce Zdence a svých čtyřech dětech, u kterých prvotní dětský zájem přerostl ve vážnou zálibu v lidové hudbě i kultuře. Profesní krédo kantora tělem i duší i ukázky z nahrávek zazní v dalším pokračování cyklu Muzika v krvi. Premiérové Folklorní okénko uslyšíte ve středu 7. září od 16.55.

Válka na Ukrajině u nás vyvolala nebývalou vlnu solidarity. Začaly pomáhat velké zavedené organizace jako Charita, ADRA nebo Člověk v tísni. Vedle toho se do pomoci zapojili jednotlivci a začaly vznikat malé organizace. Jednou z nich je zapsaný spolek Koridor UA. O tom, proč vznikl, jak funguje, komu a jak pomáhá nebo jak vidí válku na Ukrajině, budeme hovořit se zakladatelem a ředitelem Koridor UA Matoušem Bláhou v úterý 6. září od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest