katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy na 37. týden 2022Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 13. září v 18.00 mši svatou za nemocné přátele posluchače Proglasu z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 15. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 16. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 18. září v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Co je to manažerství? Na co potřebuje manažer vysokou školu a jakého je potřeba přirozeného talentu? Znáte úspěšné podnikatele, ekonomy, manažery, z nichž si lze brát příklad? Chcete se v této sféře přiučit? Přihlaste se dva zajímavé semestry! S Romanem Češkou o vedení sebe a druhých bude hovořit Martin Holík v pořadu Dopoledne s Proglasem v pondělí 12. září od 9.00.

Opočno, malé město pod Orlickými horami, má bohatou historii, starobylou architekturu, včetně zámku i bohatou tradici v pořádání kulturních a společenských akcí. Známá je také každoroční pouť Porciunkule. Opočno a jeho okolí rovněž vždy a oplývalo slavnými osobnostmi. Je to například šlechtický rod Trčků z Lípy a Colloredo-Mansfeldů nebo můžeme vzpomenout na malíře Františka Kupku, ze sousední Dobrušky pak na F. L. Věka a mnoho a mnoho dalších. Náš redaktor Martin Weisbauer se sešel na opočenském Kupkově náměstí v malé historické budově zdejší "Poštouny" se dvěma zajímavými lidmi. A to s hercem divadla Jára Cimrmana Miloněm Čepelkou a s předsedou spolku Abakus Jiřím Králíčkem. V pořadu Dopoledne s Proglasem si můžete poslechnout zajímavou besedu, a to v úterý 13. září od 9.00.

V roce 1878 dokončil Bedřich Smetana na libreto Elišky Krásnohorské komickou operu Tajemství. Premiéra proběhla 18. září v Novém českém divadle. V Tónech ze scény uslyšíte den před 144. výročím premiéry první a část druhého dějství této opery v podání Orchestru Národního divadla v Praze pod taktovkou Zdeňka Košlera. Nenechte si ujít v sobotu 17. září od 21.20.

7. ročník brněnského divadelního festivalu pro rodiny s dětmi Polárkový dort 2022 startuje v Brně v pátek 16. září a potrvá až do nedělního večera. S redaktorkou Gabrielou Žilinskou si v pořadu olomouckého studia představíme program festivalu, který bude obsahovat novinky z repertoáru divadla Polárka, inscenace hostujících divadel i koncerty. Více se dozvíte v úterý 13. září od 20.15.

Helena Bretfeldová vás pozve ve Folklorním okénku na Istrii a do Dalmácie. Ty si uchovaly starou písňovou tradici ovlivněnou liturgickou melodikou, zejména gregoriánským chorálem, s jemnými náznaky italského vlivu. „Klapy“, tedy převážně mužské pěvecké sbory se zrodily z někdejších chrámových sborů a i když náměty jejich písní jsou již převážně světské, onu liturgickou vážnost si uchoval. Poslouchejte ve středu 14. září od 16.55.

Stav energetické nouze a ekonomické nejistoty znovu vynesl do popředí téma šetrnosti. Čím může současnou šetrnost inspirovat benediktýnská řehole z 6. století? A co si o slovníku šetrnosti myslí vědec, který zkoumá českou společnost? Hosty Petra Viziny v pořadu Za 5 pět budou socioložka Barbora Spalová a antropolog Daniel Sosna. Poslouchejte ve čtvrtek 15. září od 16.00.

Filharmonie Brno zahájí 18. září 2022 slavnostním koncertem svou 67. koncertní sezonu. Sídlem orchestru je brněnský Besední dům, který byl otevřen na podzim roku 1872. Jednou z prvních velkých hudebních akcí po dokončení sálu bylo vystoupení Bedřicha Smetany, které se konalo 16. června 1873. Jak toto výročí filharmonie připomene, na jaké koncertní řady se mohou posluchači těšit a jaké cesty orchestr čekají? Nejen na tyto otázky odpoví v Oktávě dramaturg Filharmonie Brno Vítězslav Mikeš v pátek 16. září od 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest